Dva zápasy, nula bodů. To je bilance Bílých Tygrů z víkendových utkání proti Třinci a Brnu. Liberec nejprve podlehl Ocelářům 4:6 a poté nestačil ani na Kometu 2:3. Tyto dvě ztráty způsobily pokles v tabulce až na sedmé místo. Na takové umístění nejsou fanoušci ani hráči Liberce v posledních sezonách zvyklí.

„Letos se nám už poněkolikáté stalo, že jsme utkání odehráli dobře, ale s nešťastným koncem pro nás. Nejsme produktivní, neproměnili jsme spoustu tutových šancí a soupeř utkání rozhodl jednou povedenou akcí ve třetí třetině,“ vyjmenoval zlomové momenty v duelu s Kometou trenér Bílých Tygrů Patrik Augusta.

Plzeň je na tom o mnoho lépe. Naposledy porazila Vítkovice 6:3 a v tabulce jí patří druhá pozice s dvoubodovým mankem na první Třinec. Pod Ještěd tak zavítá opravdu kvalitní soupeř, který má ve svých řadách fantoma posledních ročníků Milana Gulaše, který si náramně rozumí především s Tomášem Mertlem.

Liberec v této sezoně zatím neprohrál třikrát za sebou a v této statistice určitě bude chtít pokračovat i proti Škodovce. Západočeši ale budou chtít atakovat první příčku v extraligové tabulce.

Duel Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň je na programu v úterý 1. prosince od 18 hodin. Hrát se bude bez diváků, ale přímý přenos poběží na platformě Hokejka TV. Textový přenos na onlajny.com.