Samotný start derby se nesl ve slavnostním duchu, kdy stadion tleskal loučím se osobnostem litvínovského hokeje, kterými jsou exvedoucí týmu Miroslav Rykl, kustod František Pinc a útočníci Jakub Petružálek a Peter Jánský. Navíc litvínovská hokejová hymna zní stadionem přesně čtvrt století. Nazpíval ji Lešek Semelka.

Tygrům pak vyšel start do zápasu lépe a do vedení se dostali v patnácté minutě, kdy svou dělovkou překvapil brankáře Godlu Jaroslav Vlach. Jenže… Domácí stihli Liberec zpražit přesně 14 vteřin před koncem úvodního dějství. Za Kváču kotouč doklepl z brankového prostoru Richard Jarůšek. Druhá třetina po skvělých zákrocích obou gólmanů branku nepřinesla.

Rozřešení tak bylo na poslední periodě. A v ní druhou brankou v zápase posunul domácí do jednobrankového vedení Richard Jarůšek. A přišlo dvojnásobné domácí vyloučení u Straky a Pospíšila a Liberec v nabídnuté přesilovce vyrovnal na 2:2 z hole Tomáše Filippiho. Vyrovnaný zápas nakonec došel až do penaltového rozuzlení, kde se nakonec z bonusového bodu radovala Verva. Vystřelil ho mladík Patrik Zdráhal.

Litvínov - Liberec 3:2 SN (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Jarůšek (Demel), 53. Jarůšek (Stříteský), rozhodující nájezd P. Zdráhal – 16. J. Vlach (Rosandič, Birner), 58. Filippi (Klepiš, Šmíd). Rozhodčí: Hejduk, Micka – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:4, navíc Strejček (Litvínov) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:2. Střely na branku: 40:35. Diváci: 3 356.

HC VERVA Litvínov: Godla – Demel, Irving, Balinskis, D. Zeman, Strejček, Stříteský, O. Baláž – Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – Straka, Jícha, Jarůšek – L. Stehlík, M. Havelka, Zygmunt. Trenéři: Országh, V. Sýkora a Tvrzník.

Bílí Tygři Liberec: Kváča – Šmíd, Melancon, Vitásek, Rosandič, Derner, M. Ivan – Birner, Filippi, Ordoš – Záborský, Gríger, M. Zachar – Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek, Rychlovský – Šír. Trenéři: P. Augusta a Jiří Kudrna.