„Musíme se poučit z toho druhého domácího zápasu, který jsme nezvládli a prohráli 4:6. Je potřeba hrát doma důrazný hokej. Vedeme sice 3:1, ale v žádném případě ještě nepovažujeme sérii za rozhodnutou,“ ujistil asistent trenéra Filip Pešán.

Proti obratu Jihočechů sice hovoří statistiky, neboť z 1:3 dokázalo v domácí nejvyšší soutěži vydřít postup pouze pět mužstev, ale ti se ještě nevzdávají. „Musíme pokračovat dál a soustředit se na další utkání. Uděláme vše pro to, abychom sérii ještě přivezli zpátky domů do Budějovic. Jsem přesvědčený, že to zase bude podobný zápas jako ty předchozí. Tedy boj o každý centimetr ledu,“ předpověděl asistent kouče Milan Kupka. Chybí disciplinárně potrestaný bek Vydarený.

Bílí Tygři Liberec (4.) – HC Mountfield České Budějovice (5.).

Začátek: 18:10 (ČT4).

Stav série: 3:1.

Výsledky v sérii: 4:3, 4:6, 1:0, 3:1.

Nejproduktivnější hráči v sérii: Tomáš Urban 4/5 (2+3) – Jiří Šimánek, Pavel Kašpařík oba 2/3 (2+1).

Statistiky brankářů v sérii: Marek Pinc 2,68, 92,33 a jednou udržel čisté konto, Tomáš Vošvrda 1,00 a 97,14 – Jakub Kovář 3,14 a 91,41.

Zajímavosti:

  • Liberci stačí jediná výhra k pátému postupu do semifinále v jeho desetiletém působení v extralize.
  • Nepříznivý stav 1:3 na zápasy se podařilo otočit v domácí nejvyšší soutěži pětkrát. V roce 1971 se to v semifinále povedlo Brnu proti Kladnu, v samostatné české extralize to dokázal jako první v roce 2002 ve čtvrtfinále Zlín proti Znojmu. O dva roky později předvedla takový obrat v semifinále Slavia proti Spartě, v roce 2005 v semifinále Zlín proti Vítkovicím a před třemi roky ztratily v semifinále takto sérii opět Vítkovice se Slavií.
  • Českobudějovický obránce František Ptáček má na kontě 1032 startů v nejvyšší soutěži a k vyrovnání rekordu Josefa Řezníčka by potřeboval sehrát ještě tři utkání.