Po třítýdenní dovolené se včera ráno sešel na ledě Svijanské arény kádr hokejových Bílých Tygrů Liberec.
Začala další fáze letní přípravy na novou extraligovou sezonu, tentokrát už na bruslích.


Trenérům Kalousovi, Pešánovi a Kapounovi chyběl pouze kapitán Nedvěd, který doléčuje lýtkový sval a navíc se podrobil operaci mandlí. Trenéři své svěřence příliš nešetřili a na úvod jim naordinovali dva bloky po 45 minutách. Tréninkové dávky polykal s bývalými spoluhráči i útočník Václav Nedorost, který bude hrát v následující sezóně KHL za Metallurg Novokuzněck.


A právě novinku s příchutí KHL se dozvěděli hráči před ranním tréninkem – přípravný zápas se zrušeným klubem z Kyjeva jim vynahradí střetnutí 3. srpna se Spartakem Moskva. To se odehraje na zimním stadionu v Havlíčkově Brodě, kde bude ruský tým i s Dominikem Haškem od zítřka na soustředění.


Hlavního kouče Jiřího Kalouse těší, že oproti loňsku je zdravotní stav mužstva neporovnatelně lepší. „Loni to byla hrůza. Měli jsme spoustu rekonvalescentů. Teď nám v této chvíli schází jen Petr Nedvěd, který si zranil lýtkový sval při tenisu. Ale na začátku srpna už by se měl zapojit. Jinak jsme absolvovali suchou část přípravy skoro bez problémů, byl tam jen jeden podvrtnutý kotník a jednou menší problémy s kolenem. Jak říkám, s loňskem se to nedá srovnat a i to nás naplňuje optimismem, že začátek extraligy zvládneme dobře. Hlavně se soustředíme, abychom lépe uspěli v základní části soutěže a vyhnuli se nepříjemnému předkolu play off.“


Hokejisté měli podle slov trenéra v „suché“ fázi několik novinek, které jim pomohly tuto nejméně oblíbenou část přípravy lépe přežít.
„Je potřeba vždycky tuhle část nějak zpestřit,“ podotýká Kalous. „Kluci si hrábli na dno a chtěli jsme, aby to pro ně nebylo pořád stereotypní.“
Nyní čekají Bílé Tygry tréninky na ledě, střídavě jedno– a dvoufázové.


Na začátku srpna už zahájí sérii přípravných utkání.


„Jsem moc rád, že se klubu podařilo dohodnout zápas se Spartakem Moskva,“ těší trenéra Kalouse. „Poté, co nám ze známých důvodů odpadl naplánovaný duel s Kyjevem, je tohle výborná kompenzace.“ Libereckým fanouškům se Tygři poprvé předvedou ve Svijanské aréně 6. 8., kdy od 17 hodin přivítají v rámci Tipsport Cupu Kladno.

Kdo trénoval?
Brankáři: Pinc, Vošvrda.
Obránci: Čakajík, Derner, Holub, Hunkes, Kolmann, Moravec, Rýgl, Štich, Trončinský, Výtisk.
Útočníci: Bárta, Dušek, Kica, Klimenta, Kudrna, Ondřej, Plodek, Podkonický, Špaček, Vak, Vantuch, Víšek.