"Do utkání jsme vstupili dobře a vyhráli první třetinu. Ve druhé části se domácí zlepšili a pár střídání nás zatlačili. My jsme se z toho dokázali vymanit a povedl se nám závěr této části, kde jsme odskočili na 3:1. Trochu nás mrzí, že jsme tu ztratili jeden bod. Při té situaci v tabulce bychom ho potřebovali. Přesto je to ale vítězství. Bylo to těžké utkání s velmi bruslivým týmem a jsme samozřejmě rádi, že jsme druhý bod udělali my," byl lehce zklamaný Jiří Kudrna.

V boji o čtvrté místo mají před posledním zápasem základní části Liberec i Hradec Králové shodně 85 bodů. Severočeši jsou ale v nevýhodě, jelikož při rovnosti bodů rozhodují vzájemné zápasy, ve kterých mají Východočeši lepší skóre 13:12. "Závěr extraligy je zajímavý, jsou tam zajímavé zápasy a každému z týmů jde o hodně," uvědomuje si asistent Patrika Augusty.

V posledním kole přivítají Tygři na domácím ledě druhé Vítkovice. Hradec čeká derby s lídrem z Pardubic. "Musíme se připravit na neděli, kde budeme chtít utkání opět vyhrát. Máme perfektní šňůru výher. Chtěl bych pochválit mančaft, že šlapeme delší dobu a pracujeme v každém utkání. Nachystáme se na neděli a pevně věřím, že pracovitý tým, jakým jsme, se bude radovat," říká odhodlaně Kudrna před poslední bitvou.

Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 3:4pp. (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)

Branky: 25. Havlín, 51. Havlín (Dlapa, O. Beránek), 58. Gríger (Havlín, Dlapa) – 7. Ordoš (Jelínek, Rychlovský), 33. Dlouhý (A. Najman, Šír), 38. Flynn (A. Najman, Balinskis), 64. Vlach. Rozhodčí: Hejduk, Květoň – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 3386. Střely na branku: 26:38.

Karlovy Vary:

Lukeš (Habal) – Mikyska, Huttula, Kočí, Stříteský, Dlapa, Havlín, Rohan – Koblasa, Černoch (C), Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň.

Liberec:

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír (A), Dlouhý.