Utkání začalo s dvacetiminutovým zpožděním. Kvůli dopravním problémům, jež způsobila před polednem dopravní nehoda na pražské Jižní spojce, přijelo mužstvo hostů i rozhodčí do liberecké arény později.

Úvod zápasu vyšel domácím. Bartovič našel přihrávkou na útočné modré Šachla, který se dostal až před Turka a krásně zavěsil – 1:0. Ještě v téže minutě Hudec dobrou střelou provětral lapačku Fikrta, jenž se postavil do liberecké branky místo Hniličky, postiženého virózou.

V polovině I. třetiny vykryl brankář Turek skvěle prostor při tutovce Kašpaříka, ale v 16. podruhé kapituloval. Šimánek, jenž je v Liberci na hostování právě z Budějovic, dostal přesnou přihrávku od Kašpaříka zády k brance, pohotově se otočil a proměnil – 2:0. V 28. při další liberecké přesilovce vypíchl Kůrka puk Jirušovi a jel sám na Fikrta, ten zasáhl bravurně.

Z protiútoku přišla šance Bílých Tygrů a faul Muchy, který šel již potřetí na trestnou lavici a Liberec hrál navíc 62 vteřin přesilovku 5 na 3. Jihočeši se ubránili a naopak při své přesilovce v 33. minutě udeřili. Fikrt sice předtím předvedl tři ekvilibristické zákroky, ale na čtvrtou vyloženou šanci nestačil – Kotrla snížil zblízka na 2:1.

V 45. min. se Jihočechům podařilo vyrovnat, a bylo to opět v přesilovce. Vydarený vypálil od modré a Kotrla úspěšně tečoval – 2:2. Liberecké to však nezlomilo. Ránu Blatného ještě Turek zlikvidoval, ale po vyšachování obrany v 49. min. nemohl nic dělat proti střele Pletky – 3:2.

Hosté však nadále kousali a zákroky brankáře Fikrta vyvolávaly oslavné skandování. Obrovské drama přinesla závěrečná hra hostů bez brankáře od času 58:27 a odehrála se skoro celá před libereckou brankou.

Nápor byl umocněn po vyloučení Žabky, hosté hráli v poli 6 na 4. Stav 3:2 se však již zejména díky hrdinovi zápasu Fikrtovi nezměnil.

„Bylo to pro nás velice důležité utkání a vědomí té důležitosti někdy hráčům svazovalo ruce. Výhry si velice cením, protože Budějovice byly kvalitním soupeřem. Byly silné na puku a v osobních soubojích. Za rozhodující považuji, že se nám povedl začátek utkání. I když potom soupeř vyrovnal, podařilo se nám z takového náhodného útoku opět jít do vedení. Závěr byl trošku vabank, ale odolali jsme tlaku hostů. Děkuji hráčům za předvedený výkon, víra ve vítězství se vyplatila,“ řekl trenér Liberce Filip Pešán.