Celkem 17 hráčů přivítali trenéři Kalous a Pešán na úvodním tréninku letní přípravy hokejového týmu Bílí Tygři Liberec, který se včera uskutečnil na hřišti s umělou trávou v areálu Městského stadionu.

Byly mezi nimi dvě nové posily: obránce Marek Trončinský z Kladna a útočník Tomáš Vak z Českých Budějovic. Oba podepsali smlouvy na dva roky.

Naopak řada jmen, na které byli fanoušci v minulé sezoně zvyklí, chyběla. K 30. dubnu skončila smlouva obráncům Richardu Jarešovi (našel si rychle angažmá v Litvínově) a Tomáši Harantovi, dále útočníkovi Zdeňku Blatnému a také vypršela hostování Jasona DeSantise, Mika Malkamäkiho a Radka Matějovského, kteří se vrátili do původních klubů. DeSantis někam do Ameriky, Malkamäki do Finska a Matějovský do Plzně. Brankář Michal Fikrt, který valnou část minulé sezony chytal na hostování na Slovensku, se již také neobjevil, Bílí Tygři s ním nepočítají a Fikrt si bude hledat nové angažmá.

Nabídku na prodloužení kontraktu v Liberci obdržela i trojice Václav Nedorost, Milan Bartovič a Tero Leinonen, všichni však zvažují angažmá mimo ČR (Nedorost má nabídku z Finska a Bartovič z Ruska).

Chyběli také bek Jiří Hunkes, jenž má  prodlouženou dovolenou po reprezentačních povinnostech a forvard Andrej Podkonický, který bojuje o účast na MS v Německu v dresu Slovenské republiky.

Kapitán týmu z minulé sezony Petr Nedvěd má nabídku prodloužit si angažmá v týmu Bílých Tygrů, ale zatím tráví svůj čas na Floridě, kde se věnuje individuálnímu tréninku a dosud se nevyjádřil, zda bude v hokejové kariéře pokračovat.

Trenér Jiří Kalous k tomu řekl: „U hráče s takovými zkušenostmi, jako je Nedvěd, není problém v individuální přípravě, i když samozřejmě preferuji přípravu s týmem. Konečné slovo zatím od Petra nezaznělo, já bych ho rozhodně rád měl v kádru i pro další sezonu.“

Na prvním tréninku se tak hlásilo 17 hráčů: brankář Pinc, obránci Čakajík, Derner, Holub, Kolmann, Moravec, Rýgl, Trončinský, Výtisk a útočníci Dušek, Klimenta, Ondřej, Plodek, Špaček, Vak, Vantuch, Víšek.