PSG Berani Zlín

Zlín odehrál v přípravném období celkem sedm zápasů, z nichž tři vyhrál a čtyřikrát odešel poražen. Výhru zaznamenal proti Slavii, Trenčínu a Kometě Brno. Naopak se musel sklonit dvakrát před Olomoucí, Přerovem, brněnskou Kometou.

Před začátkem ročníku došlo ve Zlíně ke změnám v kádru. Z týmu odešli Edgars Kulda, Tomáš Valenta (Olomouc), Tomáš Štůrala, Nicolas Werbik (Vítkovice). Do Baťova města si to namířili Bedřich Köhler, Lukáš Buchta, Jan Dufek, Rickard Palmberg a Roman Szturc.

Zlínským hokejistům se start do nové sezony Tipsport extraligy vůbec nepovedl. Po pěti odehraných zápasech mají na svém kontě nula bodů a v tabulce soutěže jsou na posledním místě.

Berani postupně nestačili na Karlovy Vary, Vítkovice, Olomouc, Plzeň a naposledy na Kladno.

Mužstvo vede navrátilec Antonín Stavjaňa, který má k ruce bývalého výborného obránce Martina Hamrlíka.

Bílí Tygři Liberec

Liberečtí hokejisté se nachází v opačné situaci než Zlín. Tygři totiž všechna svá extraligová utkání vyhráli, když porazili Hradec (6:3), Spartu (8:7 v prodloužení), Vítkovice (5:4 po nájezdech), Mladou Boleslavi (4:3) a v pátek Litvínov (5:4). Na svém kontě tak mají třináct bodů a jsou v čele tabulky.

Nutno podotknout, že proti Spartě, Vítkovicím a Mladé Boleslavi musel Liberec otáčet nepříznivě se vyvíjející skóre. Se Spartou prohrával po první třetině už 2:6 a poté i 3:7, ale přesto dokázal zvítězit. Ve Vítkovicích také ztráceli dva góly a domácí duel s Boleslaví obrátili ve svůj prospěch v posledních minutách v rozmezí dvaceti vteřin.