Kluby ze severu Čech zůstávají u dna tabulky hokejové extraligy, Litvínov je poslední, Chomutov jen o lepší skóre nad ním předposlední a úplně do zpěvu není ani na 11. příčce libereckým Bílým Tygrům .

Ti však pár důvodů k optimismu přece jenom mají. V severočeském derby zvítězili nad Litvínovem 2:1 v prodloužení a oplatili mu porážku v nájezdech z prvního vzájemného duelu v sezoně.

Domácí vedli zásluhou Martina Bartka, hosté dokázali vyrovnat v 56. minutě díky Františku Lukešovi. V prodloužení rozhodl o libereckém vítězství Tomáš Filippi. Litvínov dokázal bodovat i ve druhém utkání pod novou trenérskou dvojicí Radim Rulík Miloslav Hořava.

„Litvínov hrál výborně do obrany, dobře zahušťoval střední pásmo. Dostali jsme se poměrně šťastně do vedení v závěru třetiny, zbylé šance jsme bohužel nevyužili. Pokud jsme chtěli pomýšlet na tři body, museli bychom lépe sehrát přesilovky, kterých jsme měli dostatek," uvedl trenér Liberce Pavel Hynek.

„Musím hráčům poděkovat za výkon. Celý zápas jsme bojovali, na hráčích byla vidět velká snaha. Hráli jsme hodně oslabení, tým se při nich hodně vydal. Za bojovnost jsme byli odměněni vyrovnáním. Chtěli jsme zápas dotáhnout až k samostatným nájezdům, bohužel se nám to nepodařilo. Bod z venku v naší situaci bereme," hodnotil zápas litvínovský trenér Radim Rulík.

V prodloužení měl obrovskou šanci liberecký Čutta, jenže puk za Francouze nedotlačil. Necelou minutu před koncem našlápl Filippi a po krásné individuální akci vystřelil Liberci bod navíc. „Rozhodující branku beru na sebe, nebyl jsem v pohybu a hostující útočník mě přebruslil," řekl litvínovský obránce Jiří Šlégr.

Dvaačtyřicetiletý zadák ale zisk bodu z Liberce bral. „Každý bod je pro nás momentálně důležitý, nicméně je to škoda. Všichni moc chtěli, na mužstvu je vidět velká snaha. Bohužel jsme opět dali jen jeden gól," doplnil Šlégr.

„Myslím, že jsme odehráli celkem dobrý zápas. Škoda, že se nám nepovedlo dotáhnout utkání k nájezdům. U rozhodující branky to udělal Filippi dobře, přetáhl puk přes osu a pak zasouval prakticky do prázdné," doplnil litvínovský brankář Pavel Francouz, opora týmu.

Piráti z Chomutova nedokázali ani ve druhém vzájemném zápase s Kometou vstřelit branku, před vlastním publikem prohráli 0:3…

„Když nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Nehráli jsme to, co jsme chtěli. Být aktivní a být vidět. To jsme vůbec nepředváděli. Podepsal se na nás samozřejmě první gól, který jsme dostali. Byli jsme pak v útlumu a nedokázali jsme se z toho dostat. Všichni si uvědomujeme, v jaké jsme situace, že jsme dole. Dokud to půjde, budeme bojovat," slíbil chomutovský asistent Jiří Veber.

Do extraligového kolotoče se kluby z regionu vrátí až v pátek, kdy je jedním ze šlágrů 17. kola další severočeské derby, tentokrát Litvínov Chomutov(od 17.30). Těžký zápas čeká i Liberec. Ten se o hodinu později představí na ledě vedoucí pražské Sparty.