Do liberecké branky se znovu postavil Marek Schwarz, který musel být v permanenci od samotného začátku. Němci totiž začali aktivně a Schwarze prověřili dvěma střelami. Na druhé straně odpověděl Šmíd, ale jeho pokus byl sražen mimo kluziště.

Následně předvedl dobrý bekčeking Lenc, který obral o puk Haaseho, ale Roy byl na místě. V závěru první třetiny si Panteři zahráli přesilovou hru, kterou využil Adam Payerl, který tečoval střelu Valentinea od modré . Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí s jednobrankovým náskokem v zádech.

Ve druhé třetině se na vyloženou šanci čekalo deset minut, kdy Fraser dostal přihrávku na druhou tyč, ale gólu zabránil skvělým přemístěním Schwarz. Ten měl práci také ve chvíli, kdy se na ledě objevil první útok Augsburgu, který ale nedokázal procpat puk za hostujícího gólmana.

Hostitelé se dostávali do příležitostí čím dál víc, Schmölz ujel liberecké obraně, leč blafákem si na Schwarze nepřišel. Početní převahu si zahráli i Liberečtí, Birner s Bulířem ale nedostali puk za Royova záda. Sám před Royem se objevil Krenželok, kanadský brankář ve službách Augsburgu svůj tým opět podržel.

Jednadvacet sekund před druhou sirénou předložil Filippi přihrávku Radanu Lencovi, jenž před prázdnou svatyní nezaváhal. Vstup do třetí třetiny se Tygrům povedl, Zachar našel u protější tyče Adama Musila, který nadvakrát překonal Roye.

Při vlastním oslabení ujeli Vlach s Ordošem, ale druhý jmenovaný nepřelstil Roye střelou mezi betony. V dalších minutách se Němci usadili v útočném pásmu a puky létaly kolem Schwarze ze všech stran. Rozhodnout mohl Lenc, který jel nikým neatakován na Roye, ovšem ten si mezírku mezi nohama pohlídal.

S blížícím se koncem posledního dějství si liberecká obrana nerozuměla, čehož využil Gill k přihrávce Thomasi Holzmannovi, který se z mezikruží nemýlil. Duel tak dospěl do prodloužení, v němž jako první musel zasahovat Schwarz proti Gillovi. Když své možnosti gólově nezakončili Hudáček s Bulířem, musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy.

Jedinými úspěšnými exekutory byli Rostislav Marosz a Michal Bulíř, což znamená, že Liberec vyhrál v Augsburgu 3:2 po nájezdech. Zda nakonec postoupí Tygři do play-off Ligy mistrů, se rozhodne až příští týden pod Ještědem.

Liga mistrů – základní skupina

Augsburger Panther - Bílí Tygři Liberec 2:3 SN (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Branky a asistence: 19. Payerl (Valentine, McNeill), 57. Holzmann (Gill, Sezemsky) – 40. Lenc (Filippi), 44. Musil (Zachar, Hanousek), rozhodující nájezd Marosz. Rozhodčí: Nikolić (Rakousko), Rohatsch - Gaube, Laguzov (všichni Německo). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 4 428.

Sestavy

Augsburger Panther: Roy (Borst) – Sezemsky, Valentine, McNeill, Haase, Lamb, Tölzer, Rogl – Schmölz, LeBlanc, Hafenrichter – Callahan, Ullmann, Trevelyan – Payerl, Gill, Holzmann – Fraser, Stieler, Sternheimer – Mayenschein. Trenér: Tuomie.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Peters) – Šmíd, Hanousek, Havlín, Derner, Graborenko, Kotvan, Knot – Hudáček, Bulíř, Birner  – Lenc, Filippi, Marosz – Ordoš, Jelínek, Krenželok – Zachar, Musil, Vlach – Šír. Trenér: Augusta.