Liberec byl v úvodu střelecky aktivnější. Birnerova střela ani následný pokus Ordoše se však neujaly. Marosz pak narýsoval přesný pas na Graborenka, který však nikým neatakován Štěpánka nepřekonal. Hned vzápětí předložil Růžička kotouč Petru Vránovi, který behkendovým blafákem mezi betony otevřel skóre.

Třinec byl blízko druhému gólu. Pronikajícího Růžičku nedovoleně atakoval Hanousek a rozhodčí nařídil trestné střílení. Jeho exekuce se ujal Wojtek Wolski, jenž se pokusil o Forsbergovu kličku, ale kotouč mu na poslední chvíli sjel z hole. Když svou šanci nevyužili Oceláři, udeřilo na druhé straně.

Touše se zmocnil Libor Hudáček, který si sjel na kruh a opakovanou střelou vyrovnal na 1:1. Tygři byli při chuti, v situaci dvou na jednoho volil Bulíř přihrávku na Ordoše. Štěpánek se ale včas přemístil. Dvě dobré možnosti měl následně Chmielewski, ovšem na Hrachovinu nevyzrál. To se povedlo až Wojtkovi Wolskému, který dostal nabídku zpoza brány a překonal Hrachovinu.

S blížícím se koncem první třetiny udeřil Třinec potřetí. Po vyhraném buly Marcinka pálil od modré Gernát a jeho střelu tečoval před Hrachovinou Matěj Stránský. Hned zkraje druhé části pelášil sám na Štěpánka Bulíř, ale své střelecké konto nerozšířil. Štěpánek se vytáhl i proti Hudáčkovi, který zakončoval po nepřesné rozehrávce Hrehorčáka.

Po další akci už ale Štěpánek kapituloval. V přesilové hře si vyměnili kotouč Bulíř s Birnerem, který našel na kruhu dobře postaveného Radana Lence, jenž střelou z první překonal Štěpánka. Radost ze vstřelené branky ale Libereckým nevydržela moc dlouho. Kombinaci Hrehorčáka s Erikem Hrňou zakončil druhý jmenovaný na bližší tyč Hrachovinovy branky.

Ještě do přestávky ale stihl Liberec snížit. Dernerovu nabídku od modré tečoval před Štěpánkem Jan Ordoš. Ve třetí dvacetiminutovce dominovaly obrany obou celků. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu, která by jej mohla stát lepší výsledek. Tygři se sice v posledních sekundách zápasu snažili alespoň o vyrovnání, ale všechny body nakonec zůstaly v Třinci.

Tipsport extraliga – 38. kolo

HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)

Branky a asistence: 6. Vrána (Růžička), 15. Wolski (Růžička, Vrána), 18. Stránský (Gernát, Marcinko), 33. Hrňa (Hrehorčák) – 11. Hudáček (Lenc, Kotvan), 32. Lenc (Birner, Bulíř), 37. Ordoš (Derner, Birner). Rozhodčí: Hradil, Obadal – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 5 140.

Sestavy

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kváča) – M. Doudera, Krajíček, D. Musil, Galvinš, Gernát, Roth – Wolski, P. Vrána, Martin Růžička – Hrehorčák, Marcinko, M. Stránský – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Dravecký – Hrňa. Trenér: Varaďa.

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Žajdlík) – Šmíd, Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek, Kunst – Birner, Bulíř, Ordoš – Marosz, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek, M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Rychlovský. Trenér: Augusta.