Úvod z říše snů, a přece ho dokázali Bílí Tygři prohospodařit. Jedenáctá vteřina: Blatný došťouchl puk do sítě pod brankářem Turkem – 1:0. Čtyřicátá vteřina: Derner od modré čáry – 2:0. Gólman hostů Turek si nezachytal ani minutu a už odjel na střídačku, přepustil své místo náhradníkovi Kovářovi.

Kdo čekal, že domácí načatého protivníka dorazí, byl na omylu. Ke zvýšení náskoku nepomohla Bílým Tygrům ani čtyřicetivteřinová přesilovka 5 na 3 v 10. minutě. Naopak, stále častěji musel zasahovat Stejskal, přežil oslabení 3 proti 5, ale v 17. minutě kapituloval. Frolovu střelu od modré čáry přesně tečoval Gulaš a liberecký gólman neměl šanci – 2:1.

Stejskal (26 let) chytal včera v extralize popáté v životě a potřetí od začátku zápasu. Musel nahradit Fikrta, který si v tréninku poranil tříslo. Kromě toho se museli Liberečtí obejít bez opory obrany Jiruše, jehož skolila viróza.

V druhé třetině se hrál poněkud nezáživný hokej, odpovídající postavení obou týmů v tabulce. Hostům se podařilo vyrovnat v 26. minutě po takřka identické situaci jako při prvním gólu, s tím rozdílem, že Frolovou bombu od modré čáry tentokrát nikdo netečoval a puk prošel přes zakrytý výhled Stejskalovi přesně k tyči – 2:2. Stejskal pak v 36. minutě bravurně zachránil po výtečné střele Kůrky.

V úvodu třetí třetiny podržel Jihočechy Kovář, jenž držel čisté konto po šancích Šachla, Kašpaříka i Nedvěda. V 53. minutě se Liberec dočkal. Po obléhání Kovářovy branky tečoval střelu Modrého Blatný, puk se odrazil od tyče do gólmanových zad a od nich do sítě – 3:2.

Budějovičtí se nadechli k závěrečnému náporu, ale v dramatickém závěru nevyužili ani přesilovku při vyloučení Zíba, ani hru bez brankáře v posledních 43 vteřinách. Utkání tak skončilo navlas stejným výsledkem, jako oba předchozí vzájemné zápasy těchto soupeřů v této sezoně: 3:2 pro Liberec.

Trenér Bílých Tygrů Filip Pešán si mohl oddechnout: „Povedla se nám první dvě střídání, do utkání jsme vstoupili velice dobře. Budějovice nás začaly v druhé třetině přehrávat, byly velice silné v osobních soubojích. Udrželi jsme ale krok a ačkoli nás sužují zdravotní problémy, mužstvo se semklo a bojovností rozhodlo.“