Karlovarští se na svého soupeře vrhli hned od začátku. Beránek sice trefil tyčku, ale Jakub Flek s nabídnutou šancí naložil lépe. Domácí útočník si položil Hrachovinu a do odkryté části branky otevřel skóre. Hrachovina se musel i v dalších minutách pořádně ohánět, aby odrazil ataky karlovarských hráčů. V čase 9:11 už nestačil na střelu Petra Koblasy.

Po změně stran zkoušel štěstí Jelínek, ale z bezprostřední blízkosti neuspěl. Po něm se ze vstřelené branky nemohl radovat ani Derner, jehož ránu od modré čáry zneškodnil Novotný. Krátce po startu třetí třetiny se Liberec dostal zpět do hry. Narůstající tlak zakončil do horního rohu brány Tomáš Filippi.

Bílí Tygři se hnali za vyrovnáním, jenže Filippi mířil jen do boční sítě a Birner se před brankovištěm rovněž neprosadil. Poté si vzal trenér Patrik Augusta oddechový čas a odvolal Hrachovinu z brány. Výhodu o jednoho muže navíc Liberec využil, 41 sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal Michal Birner přesnou střelou od modré.

Zápas tak dospěl do prodloužení, během kterého se ale o majiteli bonusového bodu nerozhodlo. Na řadu tak přišla dovednostní soutěž. Hned v první sérii proměnil samostatný nájezd Petr Koblasa. Ve třetí rundě zvýšil na 2:0 pro Vary Dávid Gríger, ovšem Tomáš Filippi záhy odpověděl bekhendovým blafákem. Tomáš Rachůnek také pokořil Hrachovinu, a když na druhé straně neuspěl Jelínek, slavily Vary bod navíc.