V dresu Kladna znovu chyběl Jaromír Jágr, který podle zákulisních informací sice byl připraven zasáhnout do zápasu, ale svoji účast si nakonec rozmyslel. První extraligový start si naopak připsal liberecký obránce Vratislav Kunst.

Jako první musel být v permanenci kladenský brankář Godla, který si počkal na Hudáčkovo zakončení. Poté zkoušel objet branku Ordoš, ale po něm neuspěl ani Knot, jehož střelu schoval Godla do lapačky. Liberec byl i nadále aktivnější, přihrávku Jelínka však Lenc nezužitkoval.

Zatímco liberecký gólman Dominik Hrachovina byl v úvodu zápasu téměř bez práce, jeho protějšek Godla se nezastavil. Díky jeho pohotovým zákrokům proti Ordošovi a Birnerovi udrželo Kladno Bílé Tygry na uzdě. První větší šanci Rytířů měl na svědomí Strnad, který svůj nájezd nezakončil.

Kladno posléze nevyužilo dvě přesilové hry, což mohli potrestat Knot se Zacharem. Když svoji početní výhodu nezhodnotili ani Tygři, udeřilo na druhé straně. Petr Vampola dostal puk do jízdy a ruským blafákem překonal Hrachovinu. Vzápětí bylo pro Liberec ještě hůře, po akci Strnada se k puku mezi kruhy dostal Marek Hovorka a pohotovou střelou zvýšil na 2:0 pro Kladno.

Severočeši už neměli ve druhé části takovou herní převahu, Kladno se nebálo útočit, ale veškeré pokusy končily na pozorných brankářích. V rukavičkách se však rozhodně nehrálo, po jedné akci domácího celku se strhla menší strkanice, v níž vyčníval liberecký Vlach.

Snížit kladenský náskok chtěl v přesilovce Šmíd, jehož golfák na místo určení nedoletěl. Godla se záhy vyznamenal proti tvrdé ráně Kotvana, kterou ukryl do lapačky. Slovenský brankář ve službách kladenských Rytířů se vytáhl i proti Krenželokovi, jehož úmysl zhatil položeným betonem.

Po necelých pěti minutách třetí třetiny se za zbytečný zákrok na hlavu nechal vyloučit do konce zápasu kapitán Liberce Petr Jelínek a Kladno hrálo pětiminutovou přesilovku. V ní sice hostitelé uzamkli Bílé Tygry v jejich obranném pásmu, ale třetí gól nepřidali. Liberec se v dalším průběhu třetího dějství sice snažil, ale Godla veškeré ataky odrazil.

Kladno dvoubrankový náskok udrželo, Liberec porazilo 2:0. Tygrům tak skončila série šestnácti utkání, v nichž dokázali bodovat.

Tipsport extraliga – 33. kolo

Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky a asistence: 18. Vampola (Nash), 19. Hovorka (Strnad). Rozhodčí: Jeřábek, Horák – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 4:4, navíc Hudáček 10 minut, Jelínek (oba Liberec) 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3 286.

Sestavy

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Romančík, Zajíc – Redlich, Vampola, J. Strnad – Hovorka, Machač, Zikmund – Š. Bláha, Stach, Melka – O'Donnell, T. Kaut, Hajný. Trenér: Lidický.

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Schwarz) – Šmíd, Knot, Derner, Kunst, Kotvan, T. Hanousek, Buchtela – Birner, Bulíř, L. Hudáček – A. Musil, Marosz, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek, M. Zachar – Průžek, J. Vlach, Ordoš. Trenér: Augusta.