A přitom trvalo téměř dvacet minut než se domácí poprvé prosadili, když je na konci první třetiny poslal do jednobrankového vedení Frolík. Ve 27. minutě zvyšoval Najman a přesně po půl hodině hry dostal Tygry do tříbrankového pošltáře Melancon. O necelé dvě minuty později už to s Hanáky vypadalo na pováženou, když domácí do vedení 4:0 vystřelil Vlach. Pak se Olomouc konečně nadechla a přišlo snížení z hole Kunce, který nahodil puk na Kváčovu branku. Na rozdíl dvou branek dostal ještě Kohouty Bambula, ale to bylo z vystoupení Olomoučanů vše. Liberec si vysokou výhru pojistil v poslední periodě dalšími dvěma zásahy. Liberec si udržel druhé místo v tabulce elitní soutěže.

Liberec - Olomouc 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Frolík (Birner, Balinskis), 27. A. Najman (Melancon, Frolík), 30. Melancon (Jelínek), 32. Vlach (A. Najman, Rychlovský), 52. Flynn (Balinskis), 59. Rychlovský – 38. Kunc (Bambula, Rutar), 40. Bambula (Strapáč, Škůrek).

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Derner, J. Dvořák, Melancon, Rosandić, Štibingr, Vitásek – Birner, Bulíř (C), Čederle – Faško-Rudáš, Filippi, Flynn – Frolík, Jelínek (A), A. Najman – Rychlovský, Šír (A), Vlach. Trenér: Patrik Augusta.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Dujsík, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Řezníček, Švrček, Rutar – Orsava (A), Anděl, J. Káňa (A) – Navrátil, Nahodil, Klimek – Bambula, Menšík, Kunc – Kusko, Strapáč, Handl. Trenér: Jan Tomajko.