Dva góly dal a na jeden nahrál agilní Bílý Tygr a hvězda večera Petr Jelínek.

„Na Spartě se nám to nepovedlo výsledkově, ale takový je hokej a nemá cenu se v tom babrat,“ řekl liberecký kapitán Martin Ševc.

První branku v zápase a svoji třetí v sezoně zaznamenal pohotovou dorážkou až v čase 22:01 domácí bek Jánošík – 1:0.

Druhý zářez do „pardubického perníku“ udělal v čase 30:45, tedy v polovině klání, útočník Jelínek, který se zorientoval před brankou rychleji než hostující beci i jejich gólman Růžička – 2:0.

Libereckou nadvládu ve druhé periodě korunovali domácí v jejich posledních třech minutách. Nejdříve při přesilové hře pět na tři rychle v početní výhodě v 37. minutě po pohotové nahrávce Bakoše mladík a letní posila z Třince Jašek, o minutu později přidal čtvrtou trefu utkání a svoji druhou v zápase Jelínek – 4:0. Pardubice odvrátily hrozící knokaut díky využité přesilové hře. Branku hostí zaznamenal v čase 39:15 Treille.

„První třetina se povedla, ale druhá? Tohle fakt nejde,“ těžko hledal po porážce 1:4 slova pardubický útočník Tomáš Rolinek.

Extraliga, 9. kolo:

LIBEREC - PARDUBICE 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Jánošík (Ševc, P. Jelínek), 31. P. Jelínek (Plutnar, Kolmann), 37. Jašek (Bakoš), 38. P. Jelínek (Bulíř) – 40. Treille (Hunkes). Rozhodčí: Úlehla, Hodek - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití 2:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 5679.

Bílí Tygři Liberec: Will – Jánošík, Ševc, Pyrochta, Derner, Plutnar, Kolmann – Lakatoš, P. Jelínek, Bartovič – Bakoš, Bulíř, L. Krenželok – J. Stránský, Jašek, Ordoš – Jeník, Vantuch, D. Špaček – J. Vlach.

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička – Hunkes, Wishart, Cardwell, Čáslava, Mojžíš, Ščotka, Trončinský – Vondráček, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Bojko, Rolinek – P. Sýkora, M. Kaut, Perret – Quenneville, Dušek, Poulíček.