Kapitán Liberce Petr Nedvěd trefou v prodloužení proti Chomutovu zachoval Bílým Tygrům možnost, aby v boji o únik baráži ve čtvrtečním posledním kole skupiny o udržení v hokejové extraligy v Brně mohli o svém osudu rozhodnout sami. Aktuálně totiž mají stejně bodů jako Karlovy Vary, ale lepší bilanci ve vzájemných zápasech.

Energie, která se představí v Chomutově, musí proto únik baráži získat o bod více než Liberec. Nejhorší by byli Karlovarští i v minitabulce vzájemných zápasů při shodně bodů s Kometou Brno i Libercem.

Nedvěd si tak uvědomoval, že jeho trefa z prodloužení může být klíčová. „Důležitost všech těchto zápasů je obrovská a ten gól nám pomohl k tomu, že jsme získali alespoň ty dva body a máme to pořád ve svých rukou," řekl novinářům Nedvěd.

Ztrátu bodu z dobře rozehraného závěru zápasu chtěl hodit rychle za hlavu. „Samozřejmě, že když jsme vedli 3:1, tak jsme věřili, že to uhrajeme a měli jsme to zvládnout za tři body. Ale stává se to, je to pro nás velké ponaučení. Jsem z toho trošku rozladění, ale momentálně není čas mít hlavy mezi nohama. Musíme se soustředit na Brno a vyhrát," uvedl Nedvěd.

Liberec získal díky trefám Jana Víška z 54. a 58. minuty náskok 3:1, ale Martin Šagát dvěma trefami během minuty vyrovnal. „Malinko jsme polevili a začali jsme se trošku bát o vedení. Nešly nám nohy. Jediné, co jsme potřebovali, bylo dostávat puky z naší třetiny, ale oni najednou bruslili a my jsme stáli a koukali," vracel se Nedvěd k závěru třetí třetiny.

Pro Liberec to byla těžká rána. „Přišlo mi, jako by na nás spadnul nějaký šestiposchoďový panelák. Burcovali jsme se na střídačce, ale do smíchu nám nebylo. Poslední, co jsme chtěli, byly nájezdy, ty nám celou sezonu nejdou," uvedl.

Výsledek z Karlových Varů, které hrály už odpoledne a zdolaly Brno 5:3, prý na libereckým výkon neměl vliv. „Nesledovali jsme to. Samozřejmě nás to zajímá, ale my potřebujeme si odehrát náš vlastní zápas na ledě. Soupeř byl v první třetině lepší, měl lepší pohyb, a kdybychom neměli Marka Schwarze v bráně, tak by vedl minimálně 1:0," podotkl Nedvěd.

Před závěrečným duelem v Brně je potřeba podle jednačtyřiceti­letého lídra zlepšit defenzívu. „Nesmíme mít takové výpadky. V Brně to bude velice těžké. Je to silný soupeř a budeme muset odehrát perfektních šedesát minut. Doufejme, že to zvládneme," přál si Nedvěd.

Přestože Kometa je už od pátku definitivně zachráněná a Chomutov od minulé neděle jistým účastníkem baráže, není podle Nedvěda před závěrečným kolem nic jasného. „Vidíme, že žádný mančaft nic nevypouští a nevěřím tomu, že to bude nějaký pouťák. Spíš naopak. Neviděl bych výhodu, že Brno nemá o co hrát," myslí si Nedvěd.

Potvrdil to především Chomutov, který nejdříve obral o tři body Karlovy Vary na jejich ledě a nyní o bod i Liberec. „Chomutov hraje opravdu vynikající hokej. Momentálně hraje v play out asi nejlíp. Mají obrovskou chuť a motivaci,. Zápasy pro ně mají velkou důležitost, chtějí se do poslední fáze sezony cítit dobře. Nechtějí chodit zpráskaní od jednou zápasu k druhému. Ukázali tady a ve Varech, že mají velkou sílu," dodal Nedvěd.

Liberec - Chomutov 4:3 v prodloužení (0:0, 1:1, 2:2 – 1:0)

32. Nedvěd (Pospíšil, Čakajík), 54. Víšek (Filippi), 58. Víšek (Kudrna, Čutta), 63. Nedvěd (Čakajík) – 37. Důras (Mrázek), 58. Šagát (Kůs, Jíra), 59. Šagát

Vyloučení: 5:7. Využití: 3:1. Diváci: 7125.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) - Čakajík, Kolmann, Výtisk, Derner, Šimek, Čutta, Štich - Bárta, Dušek, Víšek, Bulík, Špaček, Pospíšil, Kudrna, Filippi, Urban, Kica, Vantuch, Bulíř, Nedvěd

Piráti Chomutov: Kostúr (Hanuljak) - Mrázek, Palin, Pavlas, Bartejs, J. Stehlík, Rutta - Hromas, Jíra, Kraft, T. Káňa, Divíšek, Trefný, Sikora, Hřebejk, Kůs, Procházka, Kubinčák, Hruška, Šagát, Důras

Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Lederer, Gebauer.