Turnaj, který vznikl ve Skandinávii a původně se v něm utkávaly pouze týmy ze Švédska a Finska, se znovu rozrostl.

Soutěže se zúčastní už 32 týmů, tedy o osm více než v minulé sezoně. Nově budou na European Trophy startovat 4 kluby ze Švýcarska, další 2 týmy z Německa a po jednom z Finska a Švédska. Sestava celků z České republiky se nemění.

Turnaj bude stejně jako vloni rozehrán ve druhé polovině srpna ve čtyřech základních skupinách.

Bílí Tygři jsou nalosováni do skupiny s označením Východ, ve které se utkají se švédskými celky Brynäs IF a Djurgarden, dále se švýcarskými Bernem a Fribourgem, finským TPS Turku a také s Pardubicemi.

Vzhledem k vyššímu počtu účastníků se boje v základních skupinách nebudou odehrávat jen v přípravném období.

Hrací dny jsou naplánovány také na říjen a listopad.

V minulém ročníku European Trophy nasbírali Bílí Tygři v 8 zápasech 7 bodů a v základní skupině skončili na 5. místě.

Vyjádření generálního manažera libereckého klubu Ctibora Jecha: „European Trophy je soutěží, která stále více nabývá na významu. Utkávají se tu velmi kvalitní týmy, kde působí zkušení hráči. Účast v takovém turnaji nám v přípravném období zajistí dostatek kvalitních zápasů, které budou, jak věřím, zároveň hodně atraktivní i pro diváky a v případě úspěšného účinkování v European Trophy by nebyl zanedbatelný ani finanční přínos pro náš klub. Problém nevidím ani v prodloužení harmonogramu soutěže do ligového období. Utkání European Trophy budou odehrána v době reprezentačních přestávek a nehrozí tak termínová kolize.“ (mk)