Bílí Tygři zahájili druhou polovinu základní části důležitým vítězstvím, ke kterému ho nastartovaly dvě branky (Filippi a Jelínek) v úvodní čtvrthodině hry. Třetí branku přidal v polovině zápasu Birner a čtvrtou v 38. minutě Balinskis. Hosty držel dočasně ve hře trefami v 18. a 37. minutě agilní Brodecki.

To ale platilo pouze do úvodní minuty třetí třetiny, kdy se v rychlém sledu po sobě trefili v rozmezí 21 vteřin Faško-Rudáš a Flynn a najednou bylo po zápase.

Za hosty prvně v sezoně nastoupil (po 230 dnech) útočník Jaromír Jágr. V soutěžním utkání se představil naposledy v dubnové baráži proti Jihlavě, ve které si Středočeši zajistili start v nejvyšší soutěži. V neděli připsal dvě asistence.

Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 7:3 (2:1, 2:1, 3:1).

Branky a nahrávky: 13. Filippi, 14. Jelínek (Vlach), 29. Birner (Derner), 38. Balinskis (Najman, Birner),41. Faško-Rudáš (Bulíř), 41. Flynn, 59. Filippi (Vlach) – 18. Brodecki (Babka, Klepiš), 37. Brodecki (Jágr, Dotchin), 56. Beran (Jágr). Rozhodčí: Kika, Veselý – Brejcha, Malý. Vyloučení: 6:.6 Využití: 1:1. Diváků: 4719.
Liberec: Kváča – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Kolmann, Štibingr – Birner , Filippi, A. Najman – Ordoš, Bulíř , Faško-Rudáš – Flynn, Šír, Frolík – Vlach, Jelínek, Rychlovský.
Kladno: Brízgala – Kehar, Dotchin, Ticháček, Slováček, Cibulskis, Babka – Melka, Plekanec , Bláha – Brodecki, Klepiš, Indrák – Jágr, Filip, Michnáč - Beran, O. Procházka, Pytlík.