Co se v jejich aréně odehrálo? Vítkovice se už po první třetině dostaly do vedení 2:0. Liberec v prostředním dějství srovnal a poté se dostali i do vedení 3:2. Jenže hosté necelé tři minuty před koncem z ojedinělé akce srovnali díky Bukartsovi. V následném prodloužení alespoň vydoloval pro domácí bod zkušený Jakub Klepiš za výhru 4:3.

„První třetina se nám nevyvedla. Myslím, že jsme na začátku byli aktivnější, jenže od té doby, co jsme hráli v šesti a museli jsme do oslabení, se to zlomilo. Pak to od nás bylo špatné a Vítkovice odskočily do vedení. Dalších čtyřicet minut ale tým ukázal charakter. Vítkovice jsou kvalitní soupeř, přijely ve formě. Přestože jsme v závěru inkasovali na 3:3, našli jsme cestu k vítězství. Ceníme si toho,“ řekl liberecký kouč Patrik Augusta.

Liberec - Vítkovice 4:3 po prodloužení (0:2, 2:0, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Klapka (Ordoš), 36. M. Ivan (Kolmann, Filippi), 48. Gríger (Birner, Filippi), 65. Klepiš (Rosandić) – 12. M. Kalus (L. Kovář), 20. L. Krenželok (Gewiese), 58. Bukarts (Gewiese, Lindberg). Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 27:29. Diváci: 1 000 (povolený limit).

Bílí Tygři Liberec: Pavelka (od 21. Kváča) – M. Rosandić, Štibingr, M. Ivan, Kolmann, Derner, J. Šedivý, Aubrecht – Ordoš, Filippi, Gríger – Birner, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek, Klapka – J. Šír, A. Najman, Faško-Rudáš. Trenéři: Augusta a Kudrna.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – Galvinš, R. Polák, Gewiese, Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Bukarts – Lednický, Chlán, Fridrich. Trenéři: Holaň, Philipp a Šimíček.

Liberec porazil Hradec Králové (v tmavém) 1:0. Foto: ČTK
Liberec je zpět na vítězné vlně. Zasloužená výhra, řekl kouč Kozel po Hradci