To začne o hodinu později oproti původnímu rozpisu, tedy v 17.00 hodin. Bílí Tygři Liberec sice hrají nedělní zápasy v této sezoně od 16 hodin, tentokrát ale posunuli začátek na 17. hodinu, vzhledem k časové kolizi s utkáním fotbalistů Slovanu Liberec se Spartou Praha, které se hraje na stadionu U Nisy zítra od 15.00 hodin.

„Tímto krokem chceme vyjít vstříc fanouškům obou libereckých celků," okomentoval změnu času tiskový mluvčí libereckého hokejového klubu Martin Kadlec.

V prvním vzájemném utkání tohoto ročníku extraligy vyhráli Bílí Tygři v Pardubicích v 9. kole 4:1, když dvě branky vsítil Birner a po jedné Šimek a Jelínek. Řepík zaznamenal tři asistence.

Možná právě tento zápas byl pro Šimka, Birnera a Řepíka startovací rampou pro následnou pozvánku do reprezentace České republiky na turnaj Karjala Cup od trenéra Vůjtka…

To ještě vedl Pardubice trenér Miloš Říha mladší, ale ve východočeském klubu došlo mezitím k trenérské rošádě a nyní je na lavičce od 12. kola duo Richard Král, Marek Zadina.

V minulé sezoně 2014/15 se ve vzájemných zápasech jednoznačně lépe dařilo Bílým Tygrům, což dokládá statistika:

8. kolo: Liberec - Pardubice 3:2 po samostatných nájezdech (góly: Vampola, Bakoš, rozhodující nájezd Bulíř Tybor, Sýkora).

21. kolo: Pardubice - Liberec 2:5 (Sýkora, Čáslava Valský 2, Filippi, Kolmann, Bartek).

34. kolo: Liberec - Pardubice 5:1 (Balaštík, Radivojevič, Filippi, Jelínek, Vampola Sýkora).

47. kolo: Pardubice - Liberec 3:4 po prodloužení (Gregorc, Tybor, Nahodil Jass, Urban, Vitásek, Filippi).

Naposledy vyhrály Pardubice nad Libercem 3. ledna 2014 (4:1), od té doby drží Bílí Tygři šestizápasovou vítěznou sérii.