Hosté ze severu Čech nezachytili úvod zápasu, když už po pěti minutách prohrávali po trefách Němce a Kindla 0:2. A ve 12. minutě už byl rozdíl třígólový. To se trefil Kracík.

„Přijeli jsme s nějakým plánem, ale ten se nám rozpadl v první minutě. Nedokázali jsme hrát disciplinovaně a brzy jsme inkasovali ve dvojnásobném oslabení, což nastavilo ráz první poloviny zápasu. Plzeň se dostala do laufu a my jsme nebyli schopni zachytit tempo,“ bědoval trenér Tygrů Filip Pešán.

Liberečtí se pak sice probrali, jenže s výsledkem už nic neudělali. Navíc v poslední třetině inkasovali počtvrté opět z hole Kindla.

„Ve druhé půlce už byl duel vyrovnaný, ale domácí dokázali těžit z vedení. My jsme hráli moc složitý hokej, který do začátku sezony nepatří,“ povzdechl si Pešán.

Liberec v neděli přivítá Pardubice (14.00).

Plzeň - Liberec 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. V. Němec (Gulaš, Kratěna), 5. D. Kindl (V. Němec), 12. Kracík (Čerešňák), 52. D. Kindl (Gulaš, J. Kindl). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Gerát, Hynek. Vyl.: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 6 777

Plzeň: Frodl – J. Kindl, Čerešňák, Allen, L. Kaňák, Pulpán, Vráblík – Nedorost, Novotný, Gulaš – Stach, Kratěna, Indrák – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček

Liberec: Will – Derner, Stříteský, Šmíd, Doherty, Ševc, Havlín, T. Hanousek – Ordoš, P. Jelínek, Bulíř – M. Kvapil, L. Hudáček, Lenc – Lakatoš, Redenbach, Valský – L. Krenželok, J. Vlach, Teplý. Trenéři: Pešán a Augusta.