Totální propadák ve druhé třetině! Jednu z nejhorších dvacetiminutovek ve své extraligové historii předvedli včera svým fanouškům hokejisté Bílých Tygrů Liberec. Druhou část hry v předehrávce 22. kola kola extraligy proti Mladé Boleslavi prohráli 0:5 (!!!), celý zápas 0:6 a diváci v Tipsport areně je vypískali.

Dostat za třetinu výprask 0:5, to se Tygrům „povedlo“ v extralize jen jednou, a to v jejich úvodní nováčkovské sezoně, kdy prohráli v listopadu 2002 poslední část hry 0:5 ve Znojmě. Doma inkasovali nejtěžší porážku také na podzim 2002, a to 0:9 se Slavíí (třetiny 0:4, 0:4, 0:1).

Včera nastupovaly oba celky v rozporuplné náladě. Liberečtí v úterý přerušili svou vítěznou sérii a prohráli nečekaně na ledě posledního mužstva tabulky na Kladně. Mladá Boleslav ve středu sice nasázela neuvěřitelných devět gólů Karlovým Varům, ale zároveň žila v nejistotě, jak dopadne verdikt ředitele APK o případném odečtení jejích bodů v tabulce za neoprávněný start některých hráčů v předchozích kolech.

Kdo čekal, že by se mohla opakovat střelecká smršť ze středečního boleslavského utkání, byl zpočátku v první třetině zklamán (to ovšem netušil, co se bude dít poté…). Více ze hry měli v úvodní dvacetiminutovce Bílí Tygři, ale skórovat se jim nepodařilo, ačkoli měli k dispozici tři přesilovky. Nejblíže gólu byl v 6. min. Dušek, jehož blafák ale dokázal brankář hostů Valent efektním zákrokem vleže vytěsnit.

Neujaly se ani dvě bomby Podkonického v přesilových hrách (15. a 20. min.), takže do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Jenže po změně stran se začaly dít věci. Středočeši zahájili druhé dějství hodně aktivivně, za což byli odměněni vedoucí brankou v 23. min. Při signalizovaném faulu domácích Boleslavští přečíslili liberecké hráče, Hrdel posunul puk k volnému Boháčovi, který propálil Pince - 0:1. O minutu později mohl Divíšek zvýšit, ale trefil z jasné pozice jen tyč. Situaci ještě prověřili sudí u videa a potvrdili, že puk nepřešel brankovou čáru.

Bílí Tygři Liberec – Mladá Boleslav 0:6 (0:0, 0:5, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Boháč (Hrdel), 27. Bahenský (Boháč), 27. Bahenský (L. Pabiška, D. Vrbata), 32. Tvrdík (Divíšek), 40. Boháč (Hrdel, Nouza), 56. Hay.
Rozhodčí: Pešina, Fraňo - Bejček, Kalivoda. Vyloučení: 5:7, navíc Plodek (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4129.
Sestavy:
Liberec: Pinc (32. Vošvrda) - Hunkes, Výtisk, Trončinský, Čakajík, Rýgl, Moravec, Derner - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Podkonický, Plodek, Víšek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Bárta, Ondřej, Špaček - Vantuch. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Mladá Boleslav: Valent - Žabka, Jindra, Marušák, Macháček, Hay, Duben, Čížek, Lehikoinen - Tvrdík, Divíšek, Macho - L. Pabiška, D. Vrbata, Bahenský - Nouza, Hrdel, Boháč - Loskot, Gajovský, Handlovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

Zato ji přešel v 27. min., kdy Bahenský po návratu z trestné lavice převzal přihrávku od Boháče, se štěstím prostrčil pod ležícím Pincem a bylo to 0:2. Ještě v téže minutě se hosté radovali potřetí! Bahenský po střele Pabišky zblízka znovu zkoušel protlačit puk za Pince, rozhodčí opět kontroloval situaci na videu a po prozkoumání uznal gól - 0:3. Jenže to pořád nebylo všechno, Liberec úplně přestal hrát. V 32. po chybě Moravce skóroval Tvrdík (0:4) a Pince střídal v liberecké brance Vošvrda. Ten inkasoval ve 40., kdy Boháč proměnil výtečnou nahrávku Hrdela – 0:5.

Třetí třetina už se nesla v poklidném duchu. Liberec se trochu zmátořil a několikrát ohrozil Valenta. Ten však čisté konto dokázal udržet a naopak Kanaďan Hay v přesilovce projel celým kluzištěm a střelolu k tyči završil výsledek na 0:6. Názor libereckého trenéra Jiřího Kalouse: „Bohužel jsme neproměnili některé šance v první třetině, sehráli jsme velmi špatně přesilovky. Byly bez efektu, bez důrazu. V druhé části jsme neskutečnými chybami nabídli soupeři několikrát skórování a hostům vyšlo prakticky vše, na co sáhli. Celkově hodnotím utkání jako velmi nepovedené, ale to bylo už předchozí v Kladně. Každopádně věřím, že se z toho otřepeme a začneme zase předvádět to, na co máme.“