Kdo viděl alespoň jeden zápas čtvrtfinále hokejové extraligy mezi Libercem a Mladou Boleslaví, musel uznat markantní rozdíl mezi oběma týmy. Ano, faktem je, že Středočeši vstoupili do série po náročném předkole a neměli čas na to, řádně se zregenerovat. 

Jenže Liberečtí úřadovali ve všech směrech. Ať už v rychlosti, důrazu, přesilovkách.

Svěřenci Filipa Pešána prokazují, že vítězství v základní části bylo zasloužené. A nutno dodat, že ačkoliv Boleslav postoupila až z předkola, jejich tým netvoří žádní nezkušení nováčci.

Jakub Klepiš, Michal Vondrka, Radim Zohorna, nebo Martin Látal. To jsou jména, která patří stále mezi elitu.

Nicméně v sérii nejsou vidět. Liberecká taktika jim svazuje ruce i nohy a tahouni Boleslavi nemají moc prostoru. I proto Roman Will neměl tolik práce. To samé rozhodně nemůže říct Růžička s Grošejlem. Dvojice středočeských brankářů inkasovala už 11 branek a nemluvě o štěstí, kdy je několikrát zachránila branková konstrukce

"Přiznám se, že nevím, co říct, abych se neopakoval. Je vidět obrovský rozdíl. Jsme ve všem horší, a proto prohráváme, a proto jsme také dohromady obdrželi jedenáct gólů. Zatím si s tím nevíme se soupeřem rady" řekl na tiskovce trenér Boleslavi Miloslav Hořava.  Stále je ale série hratelná. Středočeši musí zmobilizovat veškeré síly a překopat taktiku, jinak jim sezóna skončí o dost dřív.

Výhodou může být domácí prostředí. Ale jak bylo vidět třeba u série Hradce s Kometou, může to v určitý ohledech znamenat i nevýhodu. Na tým je vyvíjen o to větší tlak, že se doma očekává, že vyhrají. Série určitě není rozhodnutá a Mladá Boleslav může jen překvapit.