Do utkání vstoupili lépe liberečtí hokejisté. V čase 2:37 přihrál zpoza branky Jaroslav Vlach mezi kruhy, kde si najížděl obránce Petr Kolmann a jeho tvrdá rána skončila za zády mladoboleslavského brankáře. Domácí byli v první třetině aktivnějším a jednoznačně lešpím týmem, což potvrdili tři minuty před první pauzou druhým gólem. Při signalizovaném trestu se na modré čáře napřáhl ke střele Tomáš Filippi a puk z jeho hole skončil přesně v šibenici.

Během první přestávky se pak uskutečnilo mini derby. Po úpravě ledu na něj naskákali nejmenší naděje libereckého a mladoboleslavského hokeje. Kluci ve věku kolem sedmi let dostali přibližně pět minut, aby přítomným divákům ukázali, jak se hraje hokej v jejich kategorii. V utkání plném samostatných úniků na jedné čí druhé straně dominovali brankáři, kteří vychytali všechny pokusy. Branky se tedy diváci o přestávce nedočkali. Malí hokejisté si ale za svůj srdnatý výkon vysloužili nemalé ovace.

Hokejový turnaj v České Lípě
OBRAZEM: Malí Bílí Tygři hráli na hokejovém turnaji v České Lípě

Druhá třetina už tolik radosti do ochozů nevnesla. Lehce po polovině zápasu totiž využil hostující Fořt rychlou kombinaci v přesilové hře a rázem to bylo pouze o gól. Oscar Flynn vrátil tygrům dvougólové vedení taktéž v přesilovce. Při své střele sice zlomil hůl, ale kotouč se klouzal po ledu tak nečekaně, že prošel brankáři Mladé Boleslavi mezi betony. V závěru třetiny si vybral slabší chvilku liberecký brankář Petr Kváča, který nejprve pustil jednoduchou střelu na lapačku, kterou na něj vyslal z hranice kruhu David Šťastný. Tři vteřiny před druhou pauzou ho pak překvapil mladý útočník Sebastián Malát. Ten se odhodlal pro střelu z nulového úhlu a našel mezeru mezi brankářovým ramenem, hlavou a břevnem. Po minutách tak svítilo na kostce nerozhodné skóre 3:3. "Bohužel jsme dostali dva smolné góly, které jim daly energii a postavily je na nohy," hodnotil závěr druhé třetiny Michal Birner, který v utkání zaznamenal 1+1.

Do třetí třetiny vstoupili daleko lépe mladoboleslavští hráči. Na domácích bylo vidět zaskočení z konce druhé části. Úvodní tlak ale dokázali ustát a postupně vyrovnávali hru. Čím více se blížil závěr utkání, tím byla obě mužstva opatrnější. Branka ve třetí části nepadla a na řadu tak přišlo prodloužení. To trvalo přesně minutu a třicetdevět vteřin. Tygři dostali výhodu přesilové hry a stačilo jim pouze pět vteřin, aby utkání rozhodli. Tomáš Filippi vyhrál vhazování na Balinskise, který posunul puk na Michala Birnera a liberecký útočník tvrdou ranou pod břevno rozhodl o vítězství 4:3 po prodloužení. "Kolem nás je to v tabulce hodně nabité. Každý bod je důležitý. Jde se do finále, zbývá posledních osm zápasů a musíme urvat co nejvíce bodů," je si vědom důležitosti vítězství obránce Jan Štibingr.

TOMÁŠ HONZEJK