O tom se Severočeši přesvědčili v prvních dvou bitvách v Hradci Králové, kde nedokázali vyhrát – i když je potřeba dodat, že měli dost smůlu. Dnes (17.20) a zítra (18) pod Ještědem tak budou borci s tygrem na prsou usilovat o zdramatizování série.

Vicemistři musí doma alespoň jednou vyhrát, jinak budou mít po sezoně. Situace je kritická, Tygři si ale komplikace nepřipouštějí. „Žádný problém to pro nás není. Hraje se na čtyři vítězné, takže pořád se nic neděje,“ mávl rukou slovenský útočník Martin Bakoš. „Důsledně se připravíme a věřím, že doma zvítězíme,“ dodal odhodlaně.

Podle Bakoše není potřeba výrazně změnit herní styl. „Já si myslím, že jsme hráli dobře. Jen se musíme holt udržet na uzdě až do konce a nenechávat se vylučovat. Asi nám nezbude než se vykašlat na některé souboje,“ narazil Bakoš na sporný moment z druhého utkání, kdy hradecký útočník Bedřich Köhler přihrál pád a Tygři v oslabení inkasovali osm minut před koncem vyrovnávací gól. A Mountfield pak zápas otočil. „Tohle směšné vyloučení rozhodlo,“ cítil křivdu Bakoš. „Je to hokej. V play-off se hraje do těla, neměl by se pískat každý střet jako faul.“

Severočeská parta je teď na tahu a nic nevzdává. „Není důvod nevěřit, že máme na postup. Odehráli jsme dva vyrovnané zápasy, nic ještě není hotové. Tím spíš vzhledem k tomu, jak silný tým máme. Nepochybuji, že ještě můžeme sérii otočit,“ řekl na klubovém webu gólman Roman Will.