Liberec vstoupil do vyrovnaného derby skvěle, když už po třech minutách vystřelil vedení Kolmann. V sedmnácté minutě bylo pro Tygry ještě veseleji, když je poslal s dvougólovým náskokem do šaten Filippi. Boleslaváci se probudili až po polovině zápasu, kdy za ně snižoval Fořt. Na to dokázali domácí odpovědět Flynnem.

Jenže soupeře to nepoložilo a hosté do konce třetiny dvěma góly srovnali. Poslední třetina přetahovanou nerozřešila a tak přišlo na řadu prodloužení, když druhý bod vystřelil Tygrům zkušený Birner.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – BK MLADÁ BOLESLAV 4:3 PP (2:0, 1:3, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Kolmann (Vlach), 17. Filippi (Birner, Vlach), 35. Flynn (Balinskis, A. Najman), 62. Birner (Balinskis) – 32. Fořt (Přibyl, Šťastný), 38. Šťastný (Fořt), 40. Malát.
Rozhodčí: Úlehla, Sýkora – Brejcha, Lhotský. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:1. Diváci: 6 732.

Bílí Tygři Liberec: Kváča – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Štibingr, Kolmann – Birner, Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek, Rychlovský – Vlach, Šír, Dlouhý. Trenéři: P. Augusta, Kudrna a Jiruš.

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Jánošík, Lintuniemi, R. Jeřábek, Pýcha, Čech, Pláněk, Štich – Söderlund, O. Najman, Lantoši – J. Stránský, Bičevskis, Šťastný – Přibyl, Malát, Kelly Klíma – Lunter, Fořt, Dvořáček. Trenéři: Kalous, Haken a Pletka.

Největší českou nadějí na nadcházejícím mistrovství světa bude Markéta Davidová.
KVÍZ: Máte přehled o českých biatlonových úspěších na mistrovstvích světa?