Místo v plzeňském brankovišti zaujal Krisitán Kolář, který si svůj start ale představoval trochu jinak. V liberecké kleci se už delší dobu nic nemění a statisticky nejlepší gólman extraligy Dominik Hrachovina byl znovu připraven podat skvělý výkon.

Plzeň si hned v úvodu zápasu zahrála přesilovou hru po vyloučení Knota, ale Hrachovinu v liberecké brance výrazněji neohrozila. Západočeši měli i nadále územní převahu. První útočná formace v čele s nejproduktivnějším hráčem extraligy Milanem Gulašem sice přiložila pod liberecký kotel, ovšem Tygři vznikající požár včas uhasili.

Pak se proti pravidlům provinili také hosté a v ponechané výhodě si na Šmídovu přihrávku počkal Michal Bulíř, který sám před Kolářem nezaváhal. Vzápětí bylo v Home Credit Aréně ještě veseleji. Ordoš výborně forčekoval a jeho nabídku napálil za Koláře Jaroslav Vlach. Kontaktní gól měl na hokejce Kantner, ale Hrachovina se rázně přihlásil do soutěže o Zlatou helmu.

Od druhé třetiny nastoupil v plzeňské brance Dominik Frodl, který nahradil Kristiána Koláře. Trenér Čihák tak chtěl dát svému týmu potřebný impuls. Frodla hned přivítal Bulíř zajímavým průnikem, který však gólem neskončil. Na opačné straně se Pour hnal sám na Hrachovinu, ke smůle Škodovky ale pořádně nezakončil.

V rozporu s pravidly si počínal Kantner a Bílí Tygři svoji první přesilovku náležitě zužitkovali. Faulující hráč se nestihl pořádně usadit na trestné lavici a Michal Birner jej poslal zpět do hry. Domácí byli nadále při chuti a svému soupeři téměř nepůjčili kotouč. Liberec nepolevoval, přesnou střelou se prosadil Tomáš Hanousek.

Záhy dostal puk do jízdy Libor Hudáček a úspěšným forhendovým blafákem spustil v liberecké aréně znamý hit od Josefa Melena. Tygři pokračovali ve svém lovu indiánů, další zářez přidal Libor Hudáček. Plzeň byla zralá na ručník.

Plzeň zkoušela všechno možné, aby s průběhem utkání ještě něco udělala. Do třetí části se do brány vrátil Kristián Kolář. Hostitelé nadále hráli v nastoleném tempu a hráči Plzně měli obrovské problémy udržet liberecké střelce na uzdě.

Škodovka se v dalších minutách sice dostala před Hrachovinu, ale veškerá snaha vyšla vniveč. Naopak při vlastním oslabení pláchl Marek Zachar a Kolář kapituloval znovu. Blízko k hattricku byl Hudáček, ale před prázdnou brankou netrefil dobře puk. Na konečných 7:1 upravil Luboš Rob.

Tipsport extraliga – 37. kolo

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)

Branky a asistence: 11. Bulíř (Šmíd), 12. Vlach (Ordoš), 26. Birner (Bulíř), 32. Hanousek (Birner), 32. Hudáček (Marosz, Kotvan), 39. Hudáček (Birner), 56. Zachar - 60. Rob (Kracík). Rozhodčí: Lacina, Heikinnen (FIN) – Ganger, Klouček. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7 308.

Sestavy

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Žajdlík) – Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, Hanousek, Kotvan, Kunst – Ordoš, Bulíř, Birner – Lenc, Hudáček, Marosz –Zachar, Jelínek, Krenželok – Průžek, Musil, Vlach. Trenér: Augusta.

HC Škoda Plzeň: Kolář (21. – 41. Frodl) – Čerešňák, Budík, Moravčík, Pulpán, Kaňák, Jank, Vráblík – Gulaš, Mertl, Kantner – Pour, Kracík, Zdráhal – Rob, Němec, Straka – Kolda, Kodýtek. Trenér: Čihák.