Liberecký tým v minulém ročníku došel až do semifinále, kde ztroskotal na pozdějším mistru z Pardubic. Prošel poměrně značnou obměnou kádru (10 hráčů odešlo, 6 přišlo) a zároveň klub získal druhého generálního partnera. Ke společnosti Syner přibyla firma Home Credit, v jejímž čele stojí liberecký rodák, nejbohatší český podnikatel Petr Kellner.

Jeho jméno sice na včerejším mítinku s médii prezident Bílých Tygrů Petr Syrovátko ani jednou nezmínil, nicméně uvedl:

„Home Credit se stal významným a dominantním partnerem, jeho podíl bude stejný jako naší společnosti Syner. Firma Home Credit, v jejímž čele stojí liberecký patriot, který chce vítězit, už ale spolupracuje s libereckým hokejem šest let. Dosud dávala sponzorské dary prostřednictvím Tělovýchovné jednoty Bílí Tygři Liberec. Nyní se stala druhým generálním partnerem klubu, bez něj bychom si při plánování rozpočtu vůbec nemohli dovolit riskovat.“

Syrovátko tím měl na mysli zejména angažmá dvou útočníků z ruské KHL, Kudrny z Magnitogorsku a Hořavy z Novokuzněcku. Ti by měli nahradit Bartoviče, který odešel do Atlantu Mytišči, a Nedorosta, jenž se rozhodl pro Novokuzněck, i když liberecký klub s ním pro novou sezonu počítal.

„Mužstvo bylo ale doplněno i dalšími kvalitními hokejisty, včetně obránců,“ dodal Petr Syrovátko (na snímku vlevo). „Kromě toho se do sestavy zdravě cpou mladí hráči a ukazuje se přínos zřízení farmářského týmu v prvoligových Benátkách nad Jizerou.“ To se ostatně osvědčilo Bílým Tygrům i v loňské sezoně při obrovské marodce, která je v jedné fázi postihla.

Nyní je zdravotní stav týmu potěšující, až na obránce Davida Šticha. Po jednom ze soubojů na tréninku má prasklé pouzdro v rameni a musí na operaci. Tu absolvuje v příštím týdnu a teprve poté se uvidí, na jak dlouho bude trenéru Kalousovi chybět.

Rozpočet klubu činí pro sezonu 2010–2011 celkem 145 milionů korun, což je srovnatelné s loňským ročníkem. Částka zahrnuje kromě nákladů A–mužstva také mládežnické týmy a farmářský celek v Benátkách. „Základním cílem je dostat se do play off tentokrát přímo, ne z předkola,“ nastínil kapitán Tygrů Petr Nedvěd, který měl v letní přípravě výpadky kvůli zdravotním problémům. Například se nezúčastnil herního výjezdu do Švýcarska a trénoval doma individuálně.

„Teď už jsem v pořádku, ale samozřejmě jsem naskočil do rozjetého rychlíku a chvíli trvá, než to doženu. Jsem ale přesvědčen, že 17. září na startu extraligy už budu stoprocentně připraven,“ uvedl Nedvěd (na snímku vlevo), který koncem minulé sezony ještě přemýšlel, zda neukončí kariéru.

„Rozhodoval jsem se, co dál, ale nechtěl jsem, aby to rozhodování bylo moc dlouhé. Vůči klubu. Ulehčil mi to konec minulé sezony. Potřeboval jsem zjistit, jestli ještě mám ten drajv, jestli jsem mužstvu platný tak, jak jsem byl zvyklý. Když jsme postoupili z předkola do play off a potom přešli ve čtvrtfinále přes Plzeň, pomohlo mi to. A i když jsme potom Pardubice nepřekonali, rozhodl jsem ještě pokračovat.“