K dohrávce 49. kola extraligy pojedou dnes do Prahy hokejisté Bílých Tygrů Liberec. V utkání v O2 Areně se Slavií mají blízko k zajištění účasti ve čtvrtfinále play off.

Slavia je na tom mnohem hůř. Aby jí zůstala alespoň teoretická možnost předkola, potřebuje Liberec nutně porazit a zároveň doufat, že nezvítězí Třinec v Pardubicích. Na Oceláře totiž mají Pražané ztrátu 8 bodů, do karet jim však hraje alespoň lepší bilance ze vzájemných zápasů.

„Bojovat budeme dál, ale nedělám si iluze. Do téhle situace jsme se dostali sami a těžko to uhrajeme zase na poslední chvíli jako v minulých letech. Teoreticky žijeme, ale naděje je hodně malinká,“ přiznal trenér a zároveň generální manažer Vladimír Růžička. „Musíme ale dál dělat body. Baráž může potkat kohokoliv. Liga je vyrovnaná, dolů může spadnout kdokoliv.“

Liberec potřebuje bod k jistotě přímé účasti ve čtvrtfinále play off. „Stále zůstáváme při zemi. Pojistit si první šestku je stále úkol číslo jedna, pak teprve následují další, včetně touhy po první čtyřce,“ uvedl asistent trenéra Filip Pešán. „Slavia ovšem hraje o každý bod, navíc uspěla v Pardubicích, o to větší odhodlání bude mít. Zápasy s ní jsou pro nás navíc specifické s ohledem na historii a minulou sezonu,“ připomněl Pešán vyřazení v sedmém klání čtvrtfinálové série. Na marodce jsou Kajínek, Moravec a Bartovič.

HC Slavia Praha (13.) - Bílí Tygři Liberec (5.)
Začátek zápasu: 18.15. Vzájemné zápasy v sezoně: 3:4 po sam. nájezdech, 1:3, 1:4. Nejproduktivnější hráči: Tomáš Pospíšil 32 (13+19) Petr Nedvěd 57 (22+35). Petr Nedvěd si ve třech zápasech v této sezoně proti Slavii připsal 6 bodů za 4 branky a 2 asistence. Naposledy na začátku ledna zařídil výhru 4:1 hattrickem.

s využitím čtk