Tygři začali svižně a už po dvou minutách se ujali vedení. Střelu Zachara dorazil na hranici brankoviště za brankáře Pečurského Petr Jelínek. Hned při první trefě byla v rámci testování vyzkoušena trenérská výzva známá z NHL.

Hosté odpověděli nebezpečnu akcí, kterou zakončil Poljakov pouze do gólmana Schwarze. Liberec byl nadále aktivnější, ale nabídnutou první početní převahu ani následné šance nevyužil. Prosadil se až po důrazném napadání Marosze a střele Graborenka chirurgicky jemnou tečí Radan Lenc.

Rusové hráli na přelomu první a druhé třetiny přesilovou hru, ale ačkoliv dokázali uzamknout Tygry v jejich obranném pásmu, Schwarze v liberecké kleci nepřekonali. Při vlastním oslabení ujel domácí obraně Ševčenko, ale Schwarz si mezeru mezi betony pohlídal. Následně převzali otěže zápasu opět Liberečtí, ale síť za hostujícím brankářem nerozvlnili.

V polovině utkání se nechal vyloučit Bukač a Zdanov z přesilovky snížil. Hostitelé si ale vzali dvoubrankový náskok rychle zpátky. Birner vysunul do samostatného nájezdu Libora Hudáčka, který se nemýlil. Zkorigovat stav se snažil Sarvarov, ale trefil jen tyč.

Zkraje třetí dvacetiminutovky ujel po levém křídle Poljakov a dal svému týmu šanci na zvrat v zápase. Blízko čtvrtému gólu byl po přesném pasu Birnera Bulíř, ale branku Metallurgu o kousek minul. Co se nepovedlo Tygrům, podařilo se na druhé straně Rusům. Po straně se prosmýkl Butuzov a přesným zakončením vyrovnal na 3:3. Vzhledem k tomu, že brankou neskončila ani individuální akce Filippiho, šlo utkání do prodloužení.

Z nastaveného času neuběhly ani dvě minuty, když rychlý protiútok zakončil Sevčenko. Metallurg tak po Benátkách nad Jizerou poráží i libercké Tygry 4:3 v prodloužení.

Bílí Tygři Liberec – Metallurg Novokuzněck 3:4 po prodl. (2:0, 1:1, 0:2 – 0:1)

Branky a asistence: 3. Jelínek (Zachar, Havlín), 16. Lenc (Graborenko), 32. Hudáček (Birner) – 31. Zdanov (Butuzov, Maletin), 41. Poljakov (Kicyn), 48. Butuzov, 62. Sevčenko (Kicyn). Rozhodčí: Horák, Sýkora – Komárek, Frodl. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 1625.

Sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Žajdlík) – Bukač, Šmíd, Knot, Derner, Graborenko, Havlín, Kolmann – Hudáček, Bulíř, Birner – Lenc, Filippi, Marosz – Zachar, Jelínek, Krenželok – Valský, Musil, Ordoš. Trenér: Augusta

Metallurg Novokuzněck: Pečurskij (Sinkevič) – Sevčenko, Murašov, Čegošev, Zdanov, Akišin, Ščukin, Kirillov, Rjabokonov – Maletin, Judin, Kicyn, Djurjagin, Mokricyn, Parchomenko, Butuzov, Vernigor, Mozorov, Poljakov, Ševčenko, Ruban, Jerdakov, Sarvarov