„Na takhle velkém kluzišti jako ve Vítkovicích musí hrát více bruslivý a kombinační hokej. A nalejme si čistého vína takový hokej my nejsme schopni hrát. Asi čtyřikrát nebo pětkrát v držení kotouče pošleme domácí do samostatného nájezdu, výsledek mohl být ještě drtivější. Ale nic nekončí, musíme se připravit na utkání s Kladnem, kde musíme bodovat," řekl liberecký trenér Filip Pešán.

„Liberec je venku nevyzpytatelné mužstvo. Chtěli jsme eliminovat jeho brejky, což se nám dařilo,"uvedl Ladislav Svozil, kouč Vítkovic.

Přestože Bílým tygrům se do sestavy po interním disciplinárním trestu vrátil kapitán Nedvěd, podali v Ostravě slabý až odevzdaný výkon. Výsledek nebyl na vážkách ani deset minut. Domácí po vedoucím gólu Slobody, kterému před prázdnou bránu předložil puk perfektně Huna, naprosto ovládli hru.

Zatímco Pinc v liberecké brance nevychladl, Málek na opačné straně zíval nudou. Druhý gól zaznamenal bombou od modré čáry Kudělka, který po deseti sekundách využil vítkovickou přesilovku. Záhy Huna blafákem rozhýbal gólmana, ale puk zasunul jen do tyčky, a dvě vyložené šance hned poté nevyužil ani Húževka.

Liberec na Málka poprvé pořádně vypálil až po čtvrthodině při přesilovce, ale jalový výkon na všech frontách ještě zvýraznil individuálními hrubkami. Vitáskovu rozehrávku v 20. minutě vypíchl Huna a 48 sekund před koncem první třetiny ze sólového nájezdu liberecký odpor nadobro zlomil.

Domácí si s protivníkem i ve druhé třetině pohrávali jako kočka s myší a poslední třetina se dohrávala pouze a jen z povinnosti.