Těsné vítězství nakonec slavili domácí Bílí Tygři, ačkoli Třinec byl velmi houževnatým soupeřem, třikrát srovnal liberecké vedení, ale po prohře 5:7 odjíždí zpod Ještědu bez bodu. Bílí Tygři tedy v druhém domácím zápase po sobě nastříleli sedm gólů, předtím jejich potenci odnesla Sparta, ovšem ta odjela s debaklem 1:7.

V liberecké brance nastoupil Fikrt. Nová finská posila Tero Leinonen byl u týmu první den a zatím zůstal jako náhradník na střídačce. Skóre otevřel hned z první přesilovky po vyloučení D. Moravce liberecký obránce Zíb bombou od modré čáry - 1:0. Hosté z nenápadné akce v 14. minutě zásluhou Květoně kontrovali na 1:1. První třetinu však přece jen vyhrál Liberec - střelu Podkonického si v 19. min. si srazil do vlastní branky obránce Malec - 2:1.

V úvodu druhé dvacetiminutovky Třinečtí podruhé vyrovnali. Svou druhou trefu zaznamenal v 21. min. Květoň, když na konci přesilovky zužitkoval přihrávku Peterka. V 29. min. skončila v síti dělovka Modrého, jenž využil zmatku před Čechmánkovou brankou - 3:2 pro Bílé Tygry.

V 39. se po hře 4 na 4 vrátil z trestné lavice domácí Zíb, zatímco třineckému Výtiskovi ještě pár vteřin trestu zbývalo. Krátké přesilovky využil Derner, už třetí liberecký obránce v tomto utkání, který skóroval - propálil vše, co bylo v cestě a zvýšil na 4:2. Hostům však trvalo jen 24 vteřin, než dokázali opět vstřelit gól. Na 4:3 snížil Lušňák, jehož branku nohou musel hlavní sudí konzultovat s videorozhodčím. Zásah nohou byl neúmyslný, takže gól platil.

Třetí srovnání stavu se Třinci podařilo v 48. min., kdy po zaváhání liberecké obrany projel až před Fikrtovu branku Sekeráš a zavěsil - 4:4. Vyrovnáno bylo pouze 31 vteřin, pak se ke střele z úhlu dostal Podkonický a střelou pod vyrážečku překonal Čechmánka - 5:4. Na dvougólový rozdíl pak dorážkou po akci Bartoviče zvýšil Šachl v 50. minutě.

Stále však nebylo rozhodnuto. Vosátko v 54. min. krásně našel před brankou Peterka a ten rychlým švihem překonal Fikrta - 6:5. Jedenačtyřicet vteřin před koncem třetí třetiny odjel z třinecké branky Čechmánek. Početní převahu v poli však hosté nevyužili, i když Květoň měl obrovskou šanci. Naopak Nedorost dvě vteřiny před závěrečnou sirénou pečetil na konečných 7:5.

„Nenavázali jsme na vynikající výkony z předchozích zápasů,“ konstatoval navzdory výhře liberecký trenér Filip Pešán. „Z hlediska nasazení bylo vše v pořádku, ale ne s herní disciplínou. Kvůli taktickým chybám jsme stále nechávali soupeře na dostřel. Štěstěna nám nakonec byla tentokrát nakloněna a já věřím, že se z tohoto utkání poučíme, že příště zase navážeme na herní projev, který nás zdobil v minulých utkáních.“