Oceláři i Bruslaři mají stejný počet bodů stejně jako třetí Pardubice, které zvítězily v Liberci 4:3. Stejným skóre vyhrálo Brno v Litvínově, přestože prohrávalo po úvodní třetině 0:2. Po devíti letech se dočkaly výhry nad Spartou České Budějovice.

Třinec - Karlovy Vary 3:2 v prodl.

Třinec sice promrhal dvougólové vedení, přesto nakonec dokázal zvítězit. V prodloužení rozhodl Hrňa. U všech tří gólů byl nejproduktivnější hráč Ocelářů Růžička, který jeden gól dal, na dva nahrál a na kontě má už 14 bodů (7+7). Mistr bodoval už sedmkrát za sebou, z toho pětkrát vyhrál.

Třinec doma udolal Energii.
Třinec přišel o dvougólový náskok, Energii udolal v prodloužení

Branky a nahrávky: 6. P. Vrána (Martin Růžička), 24. Martin Růžička (Kundrátek, Hrňa), 63. Hrňa (Martin Růžička) – 28. Jiří Kulich, 46. O. Beránek. Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 3264.
Oceláři Třinec: Kacetl – Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, Zahradníček, Jaroměřský, Matyáš – Martin Růžička, P. Vrána, Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, O. Šedivý – Kofroň, Miloš Roman, Hrehorčák. Trenér Varaďa.
Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Parkkonen, Plutnar, Dlapa, Pulpán, T. Havlín, T. Hanousek, M. Rohan – T. Rachůnek, Hladonik, Flek – Průžek, Jiří Kulich, O. Beránek – Koblasa, Jiskra, Kohout – Redlich, Osmík, Šik. Trenér: Pešout.

České Budějovice – Sparta 5:2

Motor před natřískanou arénou ukončil Spartě její sérii pěti vítězství. Ve vzájemných soubojích v nejvyšší soutěži, kam se Motor vrátil loni po sedmi letech, se Jihočeši radovali po sedmi prohrách v řadě poprvé od 12. září 2012, kdy zvítězili na vlastním ledě 3:2.

Hokejová extraliga: Motor ČB - Sparta Praha
To byl svátek hokeje, před plnou halou Motor doma sestřelil Spartu!

Branky a nahrávky: 11. Abdul (Gulaš, Percy), 29. M. Beránek (Štencel, Vráblík), 29. J. Ondráček, 46. Abdul (Šenkeřík, Pech), 59. Gulaš (Pech) – 3. D. Vitouch (M. Jandus, Polášek), 45. Z. Doležal (T. Pavelka, E. Thorell). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Kajínek, Axman. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 6325.
České Budějovice: Hrachovina – Percy, Bindulis, Šenkeřík, Piskáček, Vráblík, Štencel - Gulaš, Pech, J. Ondráček - Karabáček, D. Voženílek, Venkrbec - Holec, M. Hanzl, Abdul - Valský, M. Toman, M. Beránek. Trenér: Modrý.
Sparta: Salák - M. Jandus, Polášek, Jurčina, Mikliš, T. Pavelka, Tomáš Dvořák - Řepík, R. Horák, E. Thorell - Chlapík, D. Kaše, Sobotka - M. Forman, Z. Doležal, Buchtele - Prymula, D. Vitouch, Konečný. Trenér: Jandač.

Litvínov – Brno 3:4

Verva prodloužila sérii porážek na sedm zápasů, získala během ní jen dva body. Kometa naproti tomu třetí neúspěch za sebou odmítla, přestože po první třetině prohrávala 0:2. Hosté vývoj do 32. minuty třemi góly otočili, pak sice ještě vyrovnal Hübl, ale vítěznou branku dal hostující Mueller.

V 10. kole Tipsport extraligy hostil Litvínov na svém ledě Kometu Brno. Foto: Deník/Edvard D. Beneš
Hokejové bašty ze severu prohrávají: Liberec pátý zápas v řadě, Litvínov sedmý

Branky a nahrávky: 3. Havelka (L. Stehlík), 9. P. Zdráhal (A. Kudrna), 39. V. Hübl (F. Lukeš, Stříteský) – 25. R. Pavlík (Kučeřík), 29. Mallet (D. Mikyska, Gulaši), 32. Rákos (Bartejs, Magee), 48. Mueller. Rozhodčí: Kika, Sýkora – Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 2580.
Litvínov: Godla - Irving, Hrbas, Stříteský, Balinskis, Zeman, P. Demel, D. Kolář - F. Lukeš, V. Hübl, P. Straka - P. Zdráhal, Estephan, A. Kudrna - Jarůšek, Gerhát, Pospíšil - Havelka, Jurčík, L. Stehlík. Trenér: Országh.
Brno: M. Tomek - Roth, Bartejs, Holland, Kučeřík, D. Mikyska, Gulaši - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Vincour, Krištof, L. Horký - R. Pavlík, Kollár, Haščák - Magee, Rákos, Mallet - T. Šoustal. Trenér: Kalous.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:0

Souboj, kterému kralovali brankáři Štěpán Lukeš a Jan Růžička, rozhodli domácí v 56. minutě v přesilové hře, v níž se prosadil Graeme McCormack. Druhý gól vstřelil Jakub Lev při power play.

VÝHRA. Boleslavského brankáře Jana Růžičku hradečtí hokejisté překonali až v závěru.
Hradečtí hokejisté přetlačili boleslavského soupeře až v závěru

Branky a nahrávky: 56. McCormack (Jergl, Orsava), 60. Lev. Rozhodčí: Hradil, Šindel - Lučan, Kis. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 3163.
Hradec Králové: Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Kalina, Jank - Smoleňák, Cingel, Orsava - Oksanen, Lalancette, Lev - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Lamper, Koukal, Pilař. Trenér: T. Martinec.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Bernad, D. Moravec - D. Šťastný, A. Raška, Kelemen - P. Kousal, O. Najman, Lunter - Dufek, Claireaux, Kotala - J. Stránský, Bičevskis, Eberle. Trenéři: R. Rulík a Patera.

Liberec - Pardubice 3:4

Bílí Tygři dvěma přesilovkovými góly a jednou brankou v oslabení otočili nepřiznivé skóre na 3:2, sérii proher ale nezlomili. Pět minut před koncem hosté srovnali a v čase 59:48 rozhodl o triumfu Pardubic "last minute" Robert Kousal.

Milan Klouček vychytal Dynamu v Liberci vítězství.
Kousal zakousl Bílé Tygry. Dvanáct vteřin před koncem!

Branky a nahrávky: 30. Filippi (M. Rosandič, Ordoš), 44. M. Ivan (J. Vlach), 49. J. Vlach (Šmíd, Filippi) – 27. Říčka (Cienciala), 31. Camara (J. Mikuš), 55. Hecl (Camara), 60. R. Kousal. Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4761.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – Šmíd, Melancon, M. Rosandič, M. Ivan, Derner, Štibingr – Birner, Filippi, Faško-Rudáš – Záborský, Gríger, Ordoš – A. Najman, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek, Rychlovský – J. Šír. Trenér: P. Augusta.
Pardubice: D. Frodl (16. Klouček) – D. Robertson, Košťálek, J. Mikuš, Nakládal, J. Kolář, Hrádek, Vála – Říčka, A. Musil, Cienciala – Paulovič, Poulíček, Blümel – Hecl, R. Kousal, Camara – Koffer, Anděl, O. Rohlík. Trenéři: Král, Havíř a P. Sýkora.