Tahle série rozhodně baví. Góly, drama, emoce, tvrdé hity, srážky, bitky. Tohle je pravé play- off. Peprná série, ve které na sebe narazily ambiciózní kluby z Liberce a Sparty, nabízí všechny atributy bitvy o mistrovský pohár.

Po úvodních dvou duelech předkola jsou na tom lépe Severočeši, kteří obě domácí bitvy zvládli. A tak už dnes v Praze mohou postup do čtvrtfinále zpečetit.

„Chtěli jsme vést 2:0 a to se nám povedlo. Nehráli jsme bez chyb, ale nasazení, chemie a podpora na střídačce jsou zatím na jedničku,“ pochvaloval si trenér tygří smečky Filip Pešán.

Zatímco první zápas urvali Pešánovi hoši v prodloužení, v odvetě už jasně dominovali. „Spartě jsme toho moc nedovolili,“ chválil kouč Liberce po výhře 4:1.

„Přišlo mi, že až v závěru jsme zjistili, že se hraje play- off. Ne kvůli bitkám, které k tomu patří, ale že jsme zvýšili důraz,“ pravil kouč Sparty František Výborný.

Právě pěstní souboje jako vystřižené z NHL okořenily druhý duel. Hned v úvodu se do sebe pustili Lakatoš s Jarůškem. A na konci si oba bitkaři střihli domluvenou odvetu. „Chtěli jsme si to rozdat na férovku. Jsou to vyhrocené zápasy a bitky k play- off patří,“ culil se liberecký bijec Dominik Lakatoš. „Myslím, že na konci šlo o férovou bitku,“ uznal sparťan Richard Jarůšek.

Liberecký kouč si domnívá, že v klíčovém utkání číslo 3 emoce trochu opadnou. „Myslím, že třetí zápas bude mít poloviční emoce oproti tomu druhému. Každý tým si emoce pohlídá,“ uvažoval nahlas Pešán.

Severočeši věří, že je vedení v sérii 2:0 neukonejší. „Určitě to není o tom, že bychom měli být v klidu. Sparta ví, že jediná porážka už je posílá na dovolenou. Stát se může cokoliv,“ varoval obránce Filip Pyrochta.

Sparťané čelí hrozbě vyřazení a teď už nemají kam couvnout. „Nezbývá nám nic jiného než vyhrát. Uděláme pro to maximum. Play- off je přece nejdůležitější část sezony, a když už se tam doškrábete, tak ho chcete hrát co nejdéle,“ burcoval zkušený trenér Výborný.

Vynutí si Sparta pokračování série, nebo Tygři svou kořist dorazí?