"Bylo to drama, těžký zápas. Od začátku nám odskakovaly puky a soupeř byl o trochu lepší. Tlačili jsme zápas do kopce, nedostávali kotouče na bránu," byl si vědom liberecký trenér, že jeho svěřenci tahali v utkání za kratší konec.

Přesto se opět nevzdali, ukázali svou sílu i charakter a v závěru třetí části srovnali, čímž oddálili konec utkání. "Vážím si toho, jak jsme vyrovnali a vrátili se do zápasu. Bohužel jsme ale prohráli gólem v prodloužení. Zítra je další den, musíme se nachystat a jít do toho znovu," ví Patrik Augusta, že je opět důležité dobře se z toho vyspat a připravit se na další souboj.

Mnohým libereckým fanouškům a určitě také trenérskému štábu Liberce zatrnulo, když po jednom zákroku zůstal ležet na ledě brankář Petr Kváča a chytal se za pravé tříslo. "Vždy ve vás hrkne, když na ledě zůstane ležet jakýkoliv hráč. Petr se z toho ale naštěstí oklepal a myslím, že bude v pohodě," věří domácí lodivod, že jeho stavební kámen mezi třemi tyčemi bude fit na čtvrtý duel série.

Ten je na programu již zítra, tedy v pátek 24. března od 17 hodin opět v liberecké Home Credit Aréně.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield HK 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 59. Jelínek (Flynn, Balinskis) – 12. R. Pavlík (Perret), 61. Jergl (Blain). Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Svoboda, Špůr. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 6841. Střely na branku: 30:29.

Liberec:

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann – Frolík, A. Najman, Flynn – Faško-Rudáš, Filippi, Birner (A) – Rychlovský, Bulíř (A), Ordoš – Vlach, Jelínek (C), Šír – Dlouhý.

Hradec Králové:

Machovský (Kiviaho) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík (A), Marcel – Zachar, Cingel, Lev (A) – Perret, Lalancette, Jergl – Werek, Kev. Klíma, Okuliar – R. Pavlík, Pilař, Smoleňák (C).