Mountfield HK

Východočeši odehráli v přípravě několik zápasů. V rámci Mountfield Cupu nejprve podlehli Spartaku Moskva 1:2 po nájezdech, aby posléze porazili Slovan Bratislava 6:2 a sousedy z Pardubic 4:2. Při Memoriálu Zbyňka Kusého roznesli Chabarovsk 7:0, prohráli s Pardubicemi 2:7 a na závěr zdolali znojemské Orly 5:3.

V klasickém přípravném utkání skolili Vídeň 5:1 a poté nestačili na Eisbären Berlín 1:2. V Lize mistrů má za sebou Hradec čtyři střetnutí s vyrovnanou bilancí dvou výher a dvou porážek. Nejprve se sklonil před Cardiffem (2:3), ale vzápětí přetlačil Frölundu (3:2). Domácí odvetu s Cardiffem zvládl (5:2), ale proti Frölundě nevyválčil ani bod (3:4). Ve skupině H je prozatím na třetím místě.

V kádru Mountfieldu došlo během letní přestávky k několika změnám. Mužstvo opustili brankáři Brandon Maxwell, Jaroslav Pavelka, obránci Dominik Graňák, Sébastien Piché a útočníci Juraj Bezúch, Roman Kukumberg a Lucas Lessio.

Tým naopak posílili gólmani Marek Mazanec, Štěpán Lukeš, zadáci Radim Šalda, Philip Samuelsson (zkouška), Tomáš Voráček (zkouška) a útočníci Aleš Jergl, Adam Kubík, Jordan Perret a Rudolf Červený.

Bílí Tygři Liberec

Liberečtí hokejisté mají za sebou pestrou přípravu, v níž se utkali pouze se zahraničními soupeři. Nejdříve podlehli Soligorsku 1:2 a posléze Novokuzněcku 3:4 v prodloužení. Následně ale přemohli Kouvolu 3:2 a Chabarovsk 4:1.

Stejně jako Hradec se také Tygři představili v Lize mistrů. Z Belfastu a Luley nepřivezli ani bod, v Severním Irsku prohráli 5:4 a ve Švédsku 4:1. Na vlastním ledě sice vrátili Belfastu porážku a zvítězili 6:1, avšak v odvetě s Luleou padli v prodloužení 4:5. V základní skupině C jim patří třetí pozice se ziskem čtyř bodů.

Pod Ještědem se během přípravného období změnil kádr. Z týmu odešli Martin Ševc, Dominik Lakatoš, Roman Will, Patrik Maier, Matěj Stříteský, Marek Kvapil, Taylor Doherty, Michal Teplý, Tyler Redenbach a Jakub Valský.

Do kabiny nově dorazili Justin Peters, Ronald Knot, Roman Graborenko, Rostislav Marosz, Michal Bulíř, Daniel Bukač a Adam Musil.