Liberec - Hradec Králové 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

První třetina mnoho šancí nepřinesla. Síť se za zády brankáře Haka rozvlnila až v šestnácté minutě. Pavel Zach nasměroval puk před branku Hradce Králové a po jeho nešikovném odražení jedním z bránících hráčů skončil za zády hostujícího brankáře. Tím liberecký tým využil přesilovou hru.

Na další branku se muselo čekat až do konce druhé třetiny, která byla na šance výrazně bohatší. Přesně se však trefil až minutu před sirénou Jebavý z Hradce. Celou druhou třetinu se hra přelévala z jedné strany na druhou.

Do závěrečné dvacetiminutovky se hráči pustili za nerozhodného stavu 1:1. Domácí se v závěru utkání prosazovali více a hned v druhé minutě třetí třetiny využil další přesilovou hru Michal Beránek a poslal Bílé Tygry do vedení. Čtyři minuty před koncem zvýšil na konečných 3:1 Marek Langhammer. Stejně tak i on využil přesilové hry. V posledním utkání se již dnes střetne Liberec s Mladou Boleslaví.

„Z naší strany asi nebylo utkání moc pohledné. Možná na to mělo vliv, že jsem nastoupili v hodně mladé sestavě. Díky tomu, že jsme si zajistili po dvou letech šest kol před koncem základní části postup do play-off, tak dáváme šanci mladým klukům, aby si taky zahráli. Nasadili jsme šest mladších dorostenců a to utkání možná proto nebylo zas tolik pohledné. Dali jsme trošku šťastné góly, ale to k hokeji patří. Závěr utkání jsme zvládli v pohodě a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Jednoznačným cílem před sezonou byl postup a ten jsme splnili.

V Boleslavi chceme vyhrát. Body, které vybojujeme se přenášejí i do play-off, takže je o co hrát,“ zhodnotil utkání spokojeně trenér Jan Šťastný.

Branky: 16. Zacha, 42. Beránek, 56. Langhammer - 39. Jebavý. Vyloučení: 7:5, využití: 3:0, střely na branku: 21:35.