Ve Sportbaru Balon naproti terminálu MHD nyní člověk těžko hledá volnou židli. Jak v horním patře, tak v suterénu. Tam si dokonce dva nejlepší stoly zabrala parta Slováků, kteří v Liberci pracují nebo studují a jsou častými návštěvníky baru. „Ale fandit budeme Čechom, keď naši už vypadli," slibuje jeden z nich.

Docela plno už bylo odpoledne na „předkrm" v podobě duelu Rusů se Švédy. Komu osazenstvo fandilo? Sázkaři Rusům, jelikož z jejich výhry měli finanční profit, ostatní spíše Švédům.

V baru Desperádu poblíž OC Forum dnes zmlkly věčně řvoucí juke-boxy a musely dát přednost komentářům televizních reportérů. I tam je na hokej plno.

Hokejem žila i herna Startip Arena v Revoluční ulici. Ruleta a automaty osiřely, návštěvníci se shromáždili před televizí a vyvěšenou českou vlajkou. Smůlu měla skupinka teenagerů, kteří se chtěli dostat dovnitř. „Kluci , není vám osmnáct, sem nesmíte," zadržela je barmanka s namalovanou českou vlaječkou na tváři. „My si dáme jen kolu a chceme se mrknout na hokej," žadonili mladíci. „Já vám věří, ale tady je herna a sem opravdu nesmíte," byla žena za pultem nekompromisní.

Fanoušci věřili Čechům. „Postoupíme!" prorokoval pan Milan, jehož kolega u stolu Jiří přidal tip na přesný výsledek 4:2. „Podle mě vyhrajeme 3:1," dodal štamgast Jaroslav Havrda.

A jak se na náš zápas s Finskem sázelo? Od přepážky v liberecké pobočce jedné ze sázkových kanceláří se dozvídáme. „Většina tipů je na výhru českého týmu. Ve čtvrtek proti USA byl poměr sázek vyrovnanější. O výsledku proti Američanům už lidé věří Čechům víc."

Jeden ze sázkařů Miroslav Bauer z Liberce dal důvěru jedinému zástupci Bílých Tygrů v české sestavě obránci Ondřeji Vitáskovi. "Dal jsem na něj dvoustovku v kurzu 8:1, že dá gól," těší se na výhru 1600 korun.