Informaci zveřejnili na svém facebookovém profilu Bílí Tygři Liberec hrající své domácí zápasy v Home Credit Aréně.

„Banka nám to oznámila po telefonu v pátek večer se slovy: Vyhodnotili jsme to tak. To bylo všechno, co nám k tomu řekli,“ uvedl v prohlášení Lukáš Přinda, viceprezident Bílých Tygrů a jednatel společnosti, která je provozovatelem Home Credit Areny a Sport Parku Liberec.

Ilustrační foto.
ANKETA: Jaké činnosti dělají sportovci na Liberecku v době nouze?

Podle vyjádření Lukáše Přindy se banka nezachovala solidárně. „Musíme si pomáhat? Pro Sberbank to neplatí,“ krčí rameny.

BANKOVNÍ TAMEJSTVÍ

„V situaci, kdy vyhlášením nouzového stavu přicházíme o 95 % příjmů firmy, přichází kudla do zad z míst, kde byste to čekali nejméně,“ říká smutně Přinda.

Sberbank se k celé záležitosti ani nemůže vyjádřit, neb je vázána bankovním tajemstvím. „Banka nemůže poskytovat informace o konkrétních klientech a smluvním vztahu, je to předmětem bankovního tajemství,“ napsala banka.

Michal Nedvídek
Sport přináší schopnosti a dovednosti do života

Sport Park je tak odkázán na jinou pomoc. „První krizové jednání jsme měli již o víkendu a díky půjčce od mateřské společnosti překleneme následující výplaty. Další vývoj bude záležet na tom, jak dlouho bude trvat nouzový stav,“ uvedl Přinda.

Současná situace není jednoduchá ani pro zaměstnance sportovního komplexu. „I přesto, že zdraví je pro nás prioritou, vyhlášení nouzového stavu má na nás stoprocentní ekonomický dopad. Zrušené koncerty, play off, sportovní soutěže, konference, mítinky, soustředění v řádu milionů korun. Hledáme práci pro naše zaměstnance, utlumujeme firmu, počítáme každý den ztráty,“ prohlásil Přinda.

Gólový zabiják Lazzaro Liuni.
Cizinci ve Slovanu: nezapomenutelný zabiják Liuni

„Z minuty na minutu jsme přišli o sto procent příjmů, a to možná i na několik měsíců dopředu. Krach hrozí v případě, že nedokážeme udržet zaměstnanecký tým, který se profesionálně o celé zázemí a chod areálu řadu let bezchybně stará,“ předesílá Přinda.

ZRUŠENÍ INVESTIC

„Jedná se o téměř sto zaměstnanců a to nemluvím o firmách, které jsou na areál vázány. Nejde ale jen o výplaty. Spravujeme majetek v hodnotě 1,5 miliardy korun, který má své nároky a nemůžeme ho nechat ležet ladem. Ty náklady pořád běží i přesto, že je areál uzavřen pro veřejnost,“ ví Přinda.

Areál teď musí především šetřit. „Musíme zrušit úplně všechny investice, abychom měli na mzdy pro zaměstnance a zaplatili chod areálu a Home Credit Areny v tomto utlumeném stavu,“ prohlásil Přinda.

UŽ JE TAM! Kladenský brankář právě inkasuje jeden z osmi gólů, které Středočeši na libereckém ledě dostali.
Pohled do historie: osmá sezona Bílých Tygrů v extralize

„Tohle se dotkne všech. V tuhle chvíli nás mimo jiné žene dopředu i obrovská fanouškovská podpora, které si hrozně vážíme,“ uzavřel Přinda.

Otázkou je, jak dlouho bude platit nouzový stav a kdy se dají věci zase do normálu.