„Hlavně se nezraňte,“ slyšel pětadvacetiletý hokejista od novinářů po své páteční extraligové premiéře proti Českým Budějovicím.
„To by mě asi zaměstnavatel nepochválil,“ smál se Pavel Kříž.

24 hodin poté hokejista cestoval do nemocnice…
„Působí to jako špatný vtip, ale Pavel Kříž si v sobotním prvoligovém zápase za Vrchlabí poranil kotník,“ uvedl mluvčí Bílých Tygrů Jan Rachota.
Tento čtvrtek by měl pětadvacetiletý hokejista absolvovat kontrolní vyšetření, které ukáže vážnost zranění.

Posila do zdecimovaného libereckého útoku, která měla za Liberec nastupovat na střídavý start, tak rozšířila už tak rozsáhlou libereckou marodku.
O tom, že nastoupí v extraligovém šlágru za třetí Liberec proti lídrovi soutěže z Českých Budějovic, se dozvěděl až ve čtvrtek.

„Nečekal jsme to. Myslel jsem, že si Liberec stáhne z Vrchlabí jiné hráče. Já nejsem liberecký odchovanec a ve Vrchlabí působí třeba brácha Honzy Plodka Milan,“ divil se útočník.

Proti Českým Budějovicím nastoupil ve čtvrtém útoku mezi obránci Janem Holubem a Lukášem Dernerem.

„Trenér Dušan Gregor mě před zápasem uklidňoval, abych z toho nebyl vyjevený a že nemám co ztratit, že mohu jen získat,“ přiznal hráč určitou nervozitu před prvním startem v nejvyšší soutěži.

„Na ledě jsem sice příliš času nestrávil, ale je to pro mne velká zkušenost. Mezi extraligou a první ligou je velký rozdíl. Extraliga je rychlejší a taktičtější,“ zhodnotil Pavel Kříž, který v lednu oslavil své pětadvacáté narozeniny.

S hokejem začínal v Litvínově a do Vrchlabí se dostal přes juniorku Bílých Tygrů a druholigové jablonecké Vlky.
„Po střední škole jsem šel na vysokou školu do Liberce, takže jsem hrál za libereckou juniorku. A když už jsem musel do A mužstva, šel jsem do Jablonce,“ vysvětlil hokejista, který v Liberci stále studuje na strojní fakultě. Od diplomu ho momentálně dělí dokončení diplomové práce.

V loňském roce vstřelil za Vrchlabí, které plní roli farmy Bílých Tygrů, třináct branek a pomohl mu k postupu do první ligy. V té letos odehrál 39 zápasů a radoval se z osmi gólů.