Soukalová přinesla štěstí: Liberec srazil Spartu a ve finále získal mečbol

Liberec/GALERIE/ - Michal Řepík se usmíval, hala pod Ještědem bouřila. Tohle bylo obrovské drama! A návštěva místní celebrity přinesla štěstí. Liberec pod dohledem Gabriely Soukalové v pátém finále hokejové extraligy zdolal Spartu 4:3 a příště už může slavit titul. Šestý zápas série je na programu v neděli na ledě Pražanů.

22.4.2016 AKTUALIZOVÁNO 22.4.2016

Páté finále mezi Libercem a Spartou: Radost Bílých Tygrů z vítězstvíFoto: DENÍK/Jaroslav Appeltauer

Drama číslo pět zvládl Liberec. Je krok od titulu!

V sérii na čtyři vítězství vede 3:2 na zápasy a je krok od historického titulu! Rozhodnout může už v neděli v Praze, případný poslední zápas číslo sedm, který už musí určit mistra, by se stěhoval zpět na sever Čech v úterý. Dva góly vítězů dal nejlepší liberecký hráč Řepík.

"Hrajeme jako tým. Snažili jsme se doma vyhrát a poprvé v sérii na zápasy vedeme. Cítíme se dobře, avšak víme, že Sparta nic nevzdá a v neděli to bude boj," řekl liberecký hrdina pátečního večera Michal Řepík, jenž má v play off kanadské bodování 10 branek plus 4 asistence.

"Byl to boj, prohráli jsme, ale já věřím, že se ve finále do Liberce ještě vrátíme," neztrácel naději sparťanský bojovník Miroslav Forman.

Finále číslo pět? Byl to boj. Zápas jako na houpačce. Celkově byli Bílí Tygři aktivnější, jen ve třetí třetině donutili hostujícího brankáře Pöpperleho k patnácti zákrokům. Sparťanská parta mohla přesto v hektické koncovce vyrovnat, přesně v čase 59:59 měla trestné střílení! Její hráči se na střídačce drželi jako hrdinové z olympijského Nagana, avšak hostující lídr Jaroslav Hlinka nedal. Střídající liberecký brankář Lašák domácí spasil. Rozhodnuto!

První třetina snesla ve znamení branky hostujícího Saboliče půl minuty před jejím koncem. Slovinský šikula propasíroval puk z ostrého úhlu do domácí svatyně a Sparta vedla 2:1.

"Byli jsem nervózní, šťastný gól na 2:1 nás v té chvíli uklidil," uvedl sparťanský forvard Tomáš Netík. Další klíčovou událostí první periody byla rovněž nevyužitá 106 vteřin dlouhá přesilová hra pět na tři, kterou domácí liberecká parta nevyužila.

Poměrně dost zajímavým tahem pak bylo už zmiňované nečekané střídání libereckých brankářů. Po jedné chybě vystřídal Schwarze zkušený slovenský gólman Lašák a misky vah se začaly naklánět na libereckou stranu. V čase 34:54 liberecký Radivojevič, tentokrát slovenský forvard, pátým gólem v play off a druhým ve finálové sérii vyrovnal pohotovou střelou z blízka na 2:2. "Dostali jsme se do tlaku, od kterého jsme se chtěli do poslední třetiny odrazit," uvedl reprezentační útočník Řepík.

A to se povedlo. Závěrečná dvacetiminutovka začala zběsile. Čas 42:36 a liberecký Vlach otočil v oslabení na 3:2 pro domácí. Ale pozor - čas 43:23 - Forman využil přesilovou hru. Bílí Tygři se radovali z vedení jen 47 vteřin - 3:3.

Rozhodnuto! Čtyři minuty před koncem tlak Liberce vyvrcholil. V čase 55:57 stanovil výsledek skvělý Řepík - 4:3!

Finále play off hokejové extraligy - 5. zápas:

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Řepík (Birner), 35. Radivojevič (Mojžíš, Bulíř), 43. J. Vlach (Mojžíš), 56. Řepík (Radivojevič) - 17. Pech (Sabolič, Polášek), 20. Sabolič (Pech, Kumstát), 44. Forman (Piskáček, Hlaváč). Rozhodčí: Hradil, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 3:2.

Sestavy:

Liberec: Schwarz (21. Lašák) - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Řepík, Birner, Stránský - Valský, P. Jelínek, Krenželok - J. Vlach, Jonák, D. Špaček. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Sparta: Pöpperle - Eminger, Polášek, Hrbas, Barinka, Švrček, J. Mikuš, Piskáček - Hlaváč, J. Hlinka, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - Hamilton, Dragoun, Sabolič - Netík, Černoch, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Autor: Vlastimil Novotný

22.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
Výstava Metznerbund v Oblastní galerii.
9

Metznerbund v Oblastní galerii překvapuje porcí pestrého umění českých Němců

JAKUB ROSSMANN Narodil se 16. října v liberecké porodnici mamince Michaele Hesové z Liberce. Vážil 3,81 kg a měřil 52 cm.
8

Hlasujte pro nejhezčí miminko 42. týdne roku 2017

Kraj ušetřil na veřejných zakázkách miliony

Liberec – Od začátku letošního roku do konce září Liberecký kraj vyhodnotil celkem 135 veřejných zakázek za předpokládanou hodnotu 827.497.297 Kč.

Byl to dříč, vzpomíná na atleta Karla Koláře jeho trenér Vladimír Zelin

Úspěšný, nedávno zesnulý, jablonecký atlet, Karel Kolář, strávil nejdelší a také nejúspěšnější sportovní období v jablonecké TJ Liaz. Tam jej v letech 1977 až 1982 trénoval Vladimír Zelinka.

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech opět mohou plnoletí občané ČR volit své zástupce v Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.

Derby mělo říz! Liberec obrat dokonal v nájezdech, Litvínov nasadil posily

Litvínov – Osmý pokus libereckým vicemistrům vyšel a konečně slaví první venkovní výhru v sezoně. Dočkal se v jednom ze šlágrů 15. extraligového kola v Litvínově, kde díky trefě Michala Bulíře vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. Bílí Tygři dvakrát prohrávali, avšak vždy dokázali srovnat krok a obrat nakonec v nájezdech dokonali.