HC ŠKODA PLZEŇ

Hokejisté Plzně mají v poslední době nevyrovnané výsledky. Vítězství vystřídají porážky. Podle zaběhnutého modelu z předchozích čtrnácti dnů by měla v Liberci přijít porážka. Každý zápas ale začíná za stavu 0:0 a puk je placatý.

V minulém kole hostila Plzeň Kladno, které hraje o všechno. Nedělní bitva přinesla hned třináct gólů, přičemž se z výhry 8:5 radovala Škodovka.

Západočeši jsou momentálně na druhé pozici v tabulce se ziskem 86 bodů. Na vedoucí Liberec ztrácí rovných deset bodů.

Nutno podotknout, že Plzni se na hřištích soupeřů v letošní sezoně moc nedaří. Z třiadvaceti odehraných duelů mimo svůj stadion získala pouze osmadvacet bodů, což stačí na desáté místo v této statistice. Navíc bude čelit nejlepšímu týmu na domácím ledě.

Škodovka má ale ve svém středu přeci jen jednoho suveréna. Útočník Milan Gulaš nasbíral už 74 bodů za 34 gólů a 40 asistencí. Bezkonkurenčně tak vládne produktivitě celé soutěže a je i jejím nejlepším střelcem.

Jasnou plzeňskou jedničkou mezi třemi tyčemi je Dominik Frodl, který pustí v průměru 2,49 gólu na zápas a pochytá 90,94 % všech střel. Navíc má na svém kontě sedm vychytaných nul, nejvíc mezi extraligovými brankáři.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

V lednu si Tygři také prošli obdobím, v němž měli nevyrovnané výsledky. Poté následovala tři vítězství, ale další liberecký rozlet zastavila houževnatá Olomouc. Televizní utkání v Pardubicích ale Liberec zvládl a odvezl si plný počet za výhru 4:1.

Největší zajímavostí tohoto střetnutí byl fakt, že brankář Dominik Hrachovina se během hry zapojil do šarvátky, což v českých luzích a hájích není úplně běžná záležitost.

„Aspoň se diváci pobavili,“ řekl v pozápasových rozhovorech.

Bílí Tygři vládnou extralize prakticky ve všech směrech. Jsou první v tabulce, kde mají 96 bodů a na druhou Plzeň disponují náskokem deseti bodů. S velkou pravděpodobností tak získají Prezidentský pohár pro vítěze základní části, což by se jim povedlo už pošesté v historii a stali by se tak nejúspěšnějším klubem dlouhodobé části. Naposledy takto kraloval Vsetín.

Mezi nejlepšími hráči v kanadském bodování jsou i dva Tygři. Libor Hudáček (29 + 28) a Michal Birner (19+37) prožívají životní sezonu.
Extraligovým gólmanům vládne stále Dominik Hrachovina, i když jeho čísla poněkud klesla a jeho hegemonie už není tak dominantní. Průměr obdržených branek na utkání činí 1,85 a úspěšnost zákroků 92,88 %.