Liberec za sebou táhne šňůru sedmi vítězných zápasů v řadě, zato Dynamo prohrálo čtyřikrát za sebou a je na dně tabulky. Duel Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice začne v úterý 26. listopadu od 18 hodin.

HC DYNAMO PARDUBICE

Pamatujete, jak Pardubice patřily k nejlepším týmům v extralize? Dosvědčují to tituly z let 2005, 2010 a 2012. Na Dynamo chodilo pravidelně nejvíce diváků a v Pardubicích hokej táhl. Nyní je všechno jinak. V létě sice došlo ve vedení klubu ke změnám, které měly zajistit lepší zítřky. Jenomže se nezlepšilo vůbec nic.

Během letošní sezony byl z klubu odejit trenér Ladislav Lubina, jehož žezlo převzal Radek Bělohlav. Přesuny se týkaly také hráčského kádru. Mužstvo opustil brankář Jakub Štěpánek, spolu s ním na východě Čech skončili Tomáš Rolinek a naposledy Marek Hovorka. Do týmu naopak přišel bek Tomáš Voráček a ještě před ním pardubické řady vyztužili brankář Pavel Kantor nebo útočníci Tomáš Knotek a Johan Harju.

V současné době mají Pardubičtí za sebou čtyři porážky v řadě a s osmnácti body se krčí na posledním místě extraligové tabulky. Východočeši naposledy vyhráli na začátku listopadu v derby s Hradcem.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Liberec řeší úplně jiné a příjemnější starosti než jeho nejbližší soupeř. Severočeši vyhráli sedmkrát za sebou a díky této spanilé jízdě se vyšvihli až na třetí pozici v extralize. Nenasycenost Bílých Tygrů naposledy odnesli kohouti z Olomouce, kteří sice dlouho drželi nerozhodný stav, ale Liberec rozhodl v poslední minutě.

Mužstvu dodal klid nově příchozí brankář Dominik Hrachovina, který ve všech zápasech, do kterých zatím naskočil, slavil vítězství. Natáhne svoji sérii?