Ve středu byl v Liberci k vidění hokej mezinárodní kvality, síly totiž měřili hráči Česka a Švédska.Lépe z tohoto měření v rámci nového ročníku Euro Hockey Tour a Karjala Cupu nakonec vyšli čeští hráči, kteří ve třetí třetině třikrát rozvlnili síť a radovali se z výhry 3:1. Jedním z nich byl také Ladislav Šmíd, který v letošní sezoně hájí barvy Bílých Tygrů. Na webových stránkách libereckého klubu se podělil o své dojmy ze středečního utkání.

Ladislave, jak hodnotíte zápas proti Švédsku?
No, nezačali jsme moc dobře, já už vůbec ne. Hned dostat dvě plus deset minut není ideální, ale stane se. Nechtěl jsem to udělat, ale už to nezměním. Dělali jsme celkem chyby, naštěstí Saša Salák chytal skvěle a držel nás ve hře. Od druhé třetiny jsme pak byli aktivnější, měli jsme tam nějaké šance a stvrdili jsme to brankami.

Vnímal jste zápas nějak speciálně, vzhledem k tomu, že se hrálo v Liberci?
Jsem rád, že jsem se tady mohl ukázat před rodinou a kamarády v reprezentačním dresu. Navíc jsem se do repre vrátil po celkem dlouhé době, takže jsem si zápas užíval. Navíc se vyhrálo a to je vždycky dobré. Ale zápas jako takový,jsem kvůli tomu jinak nevnímal.

Už jste to lehce nakousl. Do reprezentace se vracíte po čtyřech letech, jelikož v poslední době vám vždy zabránilo nějaké zranění. Jak jste tedy prožíval samotné pozvání?
Hrát za repre je sen každého hráče, takže jsem byl určitě rád, že to pozvání přišlo. Poslední dva roky to vždy bohužel vyšlo tak, že jsem se krátce před mistrovství světa zranil a nemohl jsem přijet. Naposledy to byl krk, který jsem si poranil v jednom z posledních zápasů. O rok dříve tam bylo zase něco, takže jsem hodně rád, že tentokrát to už konečně vyšlo a mohl jsem hrát.

Nastupoval jste v obraně s Markem Židlickým. To byly vaše úkoly asi jiné než v Liberci, kde hrajete docela hodně dopředu?
Na tu roli defenzivního obránce jsem zvyklý z Edmontonu, kde nastupuji také hlavně na oslabení a podobné situace. Takže to mi vyhovovalo. A možnost zahrát si s Markem byla skvělá. V současnosti je to asi náš nejlepší obránce a hlavně na puku je neuvěřitelný.(mz)