HC Frýdlant - Turnov 2:8 (1:3, 0:4, 1:1)

V prvním domácím utkání sezony byli hosté od začátku aktivnější a Isachův hattrick vyhnal v půlce zápasu za stavu 1:5 domácího Blažka z branky, kterého nahradil Prošek. Frýdlant působil ve druhé třetině odevzdaným dojmem a soupeř zvýšil na 1:7. Turnov v pohodě bránil a kontroloval svůj náskok a naprosto zaslouženě si odvezl tři body. Frýdlant bude mít šanci na nápravu v dalším domácím utkání. V neděli 16. října od 17 hodin přivítá na svém ledě tým Varnsdorfu.

Branky: 14. Kotrč, 54. Pešek 10. Mizerík, 10. Mizerík, 17. Isach, 21. Isach, 31. Isach, 36. Maděra, 37. Baran, 47. Duda. Rozhodčí: Hrubý Kaňkovský, Lorenčík. Vyloučení: 7:6 + Mizerík (T) 10, využití: 1:2, oslabení: 1:0. Frýdlant: Blažek, Prošek (31.) Pešek, Kolmann, Beran, Slavík, Němeček, Velechovský, Doubek, Vološín, Kotrč, Hodač, Beníšek, Potocký, Sommer, Čejka, Vrkoslav, Janda.

Česká Lípa - HC Slavoj Liberec 4:5 (0:3, 1:0, 3:2)

Ve svižném tempu začali hosté lépe a vedli z hole střelce Šebesty, který pak ještě přidal další branku a na 0:3 zvyšoval Dvořák. Ve druhé třetině již převaha Slavoje nebyla tak výrazná, protože díky nepřesným výrokům rozhodčího hráli hosté polovinu třetiny v oslabení. Na 1:3 snížil veterán Bauer. Třetí třetina byla opět ve znamení častých vyloučení hostů, a to jim, hlavně starší obraně Slavoje, bralo sílu. Domácí otočili na 4:3.

To zbývalo jen necelých sedm minut do konce a s hosty to nevypadalo moc dobře. 67 sekund před koncem však po pěkné kombinaci s Šestákem vyrovnal Tomíček a za sedm sekund hry se vytáhl jako správný kapitán, do té doby nevýrazný Herda, a poslal Slavoj do vedení. Domácí byli jak opaření a již se na nic víc nezmohli.

Branky: 31. Bauer, 48. Preussler, 49. Žák, 54. Bulva 2. Šebesta, 13. Šebesta, 18. Dvořák, 59. Tomíček, 59. Herda. Rozhodčí: Novák - Štrebl, Svobodová. Vyloučení: 3:10 + Chládek (L) 5+OK, využití: 1:1. Slavoj Liberec: Tomíček J., Vorel - Kapoun, Ubry Chládek, Bretl, Psota Herda Tomíček, Svoboda Šesták Šebesta, Bláha - Dvořák Šnajdr.