V utkání mezi Varnsdorfem a Českou Lípou se na gól nemuselo čekat nikterak dlouho. Už po osmi sekundách se prosadil domácí Jaroslav Matějka. V první třetině padlo celkem sedm branek, přičemž Varnsdorf vedl 4:3. Hostitelé sice zvýšili svůj náskok, ovšem Česká Lípa nehodila flintu do žita a čtyřmi trefami otočila skóre na konečných 7:5. Jaroslav Matějka si připsal čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí.

„Ten začátek byl dost katastrofální, také brankář Šimon Brňák, který musel zaskočit za Martina Boušku, si vybral několik slabých chvilek. Ale pak si on i všichni ostatní sáhli na dno sil. A abych řekl pravdu, hodně se mi ulevilo, ta řada proher už byla dlouhá,“ popsal duel ze svého pohledu českolipský trenér František Richter.

Duel Lomnice nad Popelkou s Frýdlantem byl dlouho vyrovnaný. Po čtyřiceti minutách vedl Frýdlant jen 2:1. O svém vítězství pak definitivně rozhodl ve třetí periodě, v níž se trefil třikrát. Lomnický Jiří Junek už pak jen komseticky upravil stav na 5:2 pro Frýdlant. Nejproduktivnějšími hráči utkání byli frýdlanští Petr Benda (2+1) a Jan Kotrč (0+3).

Velké překvapení se zrodilo v klání mezi Libercem a Jičínem. Celý průběh zápasu byl naprosto vyrovnaný, a ačkoliv v jednu chvíli vedl Slavoj už o dva góly, nakonec dospělo střetnutí až do samostatných nájezdů. Rozhodující pokus si připsal nestárnoucí a na dovednostní soutěž velmi šikovný Jakub Šesták, který přisoudil Liberci bod navíc za výhru 7:6 po nájezdech. Liberec je tak prvním týmem letošní sezony, který dokázal porazit Jičín.

Co se týče pořadí v tabulce, nedošlo k žádné změně. Stále vede Jičín, druhý je Frýdlant a stupně vítězů uzavírá Turnov. Na chvostu se nadále krčí Česká Lípa, i když bodově dohání Varnsdorf.