HC Frýdlant - Slavoj Liberec 0:8 (0:3, 0:1, 0:4)

K dohrávce prosincového kola nastoupili domácí oslabeni o několik zkušených hráčů, a to se na jejich hře projevilo. Sice výrazně hosty přebruslovali, ale vše bylo kostrbaté a zbrklé a mnohem zkušenější hráči Slavoje svoji kombinační hrou domácí přehrávali. Postupně hosté přidávali jednu branku za druhou. Ani v dlouhé dvouminutové přesilovce pěti proti třem nedokázali domácí překonat skvěle chytajícího brankáře hostů Jiřího Tomíčka, který si nakonec připsal svoji první vychytanou nulu v pětileté kariéře u týmu VTJ Ještěd, nyní Slavoje Liberec. V další dlouhé dvojnásobné přesilovce dokonce jeli hostující Šesták a Burkoň sami na brankáře domácích Blažka a druhý jmenovaný zvyšoval již na 0:7 a z toho se již Frýdlantští nevzpamatovali. Na konečných 0:8 pak v závěru zvyšoval střelec Slavoje Václav Tomíček.

Branky: 3. V. Tomíček (J. Šesták), 11. Šnajdr (J. Šebesta, Ubry), 17. V. Tomíček (J. Šesták), 25. Šnajdr (J. Šebesta, Ubry), 43. J. Šesták, 48. J. Šesták (Ubry), 54. Kapoun (Burkoň, J. Šesták), 57. V. Tomíček. Rozhodčí: Novák - Touš, Lorenčík. Vyloučení: 4:12, využití: 0:3, oslabení: 0:1.

Slavoj Liberec -  HC Česká Lípa 5:7 (0:3, 1:3, 4:1)

Hosté z České Lípy přijeli v kompletní sestavě a začali ve velmi svižném tempu, kterému domácí očividně nestačili. Zřejmě se na jejich výkonu projevilo to, že měli v nohách dohrávku s Frýdlantem z předešlého dne. Na branku domácího Tomíčka se valil jeden útok za druhým a skóre nezadržitelně narůstalo až na vysokých 0:6. Pak aktivitu hostujících trochu přibrzdil střelou od modré Kapoun. Na začátku třetí třetiny přidal sedmou branku rychlonohý Krupička, a to už nevypadalo s domácím Slavojem dobře. Vysoké vedení však zřejmě hosty ukolébalo, polevili ve své aktivitě a druhou polovinu třetí třetiny prakticky jen přihlíželi stíhací jízdě domácích, která však přišla pozdě a stačila pouze na snížení hrozivě vypadajícího výsledku.

Branky: 36. Kapoun (V. Tomíček, Svoboda), 51. Psota (Šnajdr), 56. Šesták (Herda), 57. V. Tomíček (Herda, Šesták), 59. Herda (Svoboda, V. Tomíček) 4. Ulbrich (Češka), 11. Holčák, 14. Krupička (Češka), 31. Preussler (Rašín), 32. Minařík (Rašín), 33. Žák (Ulbrich), 42. Krupička. Rozhodčí: Kajínek - Novák, Serbus. Vyloučení: 3:2, využití: 1:0.

Další utkání sehraje Slavoj Liberec v neděli 24. ledna od 18 hodin na hřišti dosud neporažené Lomnice. Frýdlant hraje v sobotu 23. ledna od 16.30 hodin v Turnově.