Vroucné přání příznivců libereckého hokeje i hráčů Bílých Tygrů se stalo skutkem. Ve včerejším pátém utkání čtvrtfinálové série play off dokázali Liberečtí udolat Plzeň na jejím ledě 3:2 a stejným poměrem vedou i v celé sérii.

Zítra tedy mohou v Tipspoport areně v šestém zápase rozhodnout o postupu do semifinále! K tomu jim jistě pomůže skvělá atmosféra, vyšperkovaná akcí white out. Sobotní zápas začne v 18.10 hodin.

Liberec se ujal vedení v 3. minutě. Obránce Benda prohrál na modré souboj s Nedorostem, Liberečtí jeli poté v přečíslení dva na jednoho a Klimenta tvrdou střelou z pravého kruhu překonal Pöpperleho – 0:1.

Po hrubici Plzeňských se v 13. min. do krátkého brejku dostal Petr Nedvěd, byl faulován, přesto zakončil - puk se od Pöpperleho odrazil do břevna. Bylo nařízeno trestné střílení, které sám Nedvěd neproměnil.

V 17. Nedorost převzal přihrávku od Nedvěda, zleva objel branku a než se Pöpperle stačil přesunout, bleskově zasunul kotouč k tyči – 0:2. V 33. se ke své levé tyčce nedokázal včas přemístit Marek Pinc, čehož využil plzeňský Dvořák, který propasíroval puk do sítě, sníženo, 1:2.

Bílým Tygrům však stačilo 33 vteřin a šli zpátky do dvoubrankového vedení. Víšek v pádu zpoza branky přihrál mezi kruhy Klimentovi, který střelou pod horní tyč překonal Pöpperleho – 1:3. V 37. se vteřinu po skončení plzeňské přesilovky opět prosadili domácí. Bendovu střelu Pinc jen vyrazil před Vampolu, který neměl problém zakončit do odkryté branky – 2:3.

V hektické třetí třetině již Bílí Tygři nesmírně cenné vítězství uhájili, Plzeňským nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, která trvala od času 58:40. Zítra může Liberec rozhodnout o postupu!