Bílí Tygři na sebe upozornili v Lize mistrů, když v osmifinále vyřadili obhájce trofeje Frölundu a postoupili mezi nejlepších osm klubů starého kontinentu.

Díky skalpu dvojnásobného šampiona soutěže si Severočeši poprvé v historii zahrají čtvrtfinále. V něm se utkají v prosinci se švýcarským Curychem. „Pro celou organizaci je to obrovský úspěch. Tenhle počin nám může dodat obrovské sebevědomí,“ uvědomuje si kapitán Tygrů Martin Ševc. „Teď nás čeká Curych, už si nemůžeme vybírat. Ale naším cílem bude postoupit!“

Utkání osmifinále hokejové Ligy mistrů se odehrálo 31. října v liberecké Home Credit areně. Utkaly se celky Bílí Tygři Liberec a Frölunda Indians. Na snímku zleva Sebastian Stalberg a Ladislav Šmíd.
Bílí Tygři ve Švédsku kousali. A překvapili Evropu!!!

Severočeši doma prohráli a ani odveta ve Švédsku se pro ně nevyvíjela dobře. Liberec otočil až čtyřmi góly ve třetí periodě a prodloužení zajistil až 50 sekund před koncem. V nastavení pak vystřelil postup Bulíř. „Kvalita soupeře je neskutečná, ale bojovností a konečně i proměňováním šancí jsme se dostali zpět do hry a v prodloužení jsme využili přesilovku,“ radoval se Ševc po výhře 6:4, na které se podílel gólem a třemi asistencemi. „Těší mě to, ale není to to nejdůležitější. Jde o týmový výkon, nehrajeme přeci tenis. Myslím si, že jsme podali skvělý kolektivní výkon,“ pochvaloval si pro klubový web.

Pod Ještědem doufají, že triumf nad jedním z nejlepších týmů Evropy přinese zlom v sezoně. „Věřím, že to bude impuls k dobrým výkonům. Musíme si to přenést do dalších zápasů.“